Старшокласники навчатимуться в сусідньому селі, а першачки - у сільраді


57 учнів-старшокласників з села Грабівці Немирівського району навчатимуться в школі сусіднього села. Грабівецька восьмирічна школа взимку згоріла. Учнів "приютила" сільська рада там вони і закінчили навчальний рік. Тепер у сільраді навчатимуться лише першокласники: приміщень для всіх учнів не вистачає. - На жаль, це все, що ми могли запропонувати, бо в приміщені сільради знаходиться ще й пошта та фельдшерсько-акушерський пункт, - каже сільський голова Іван Бендюк. - Діти 1-3 класів вчитимуться в трьох кабінетах сільської ради, а старшокласники - Брацлаві, де є дві школи. У районному відділі освіти з таким рішенням погодились.

Учнів автобусом возитимуть до школи, а після уроків забиратимуть. Голова сільради переконаний, що з доставкою проблем не буде. Його, як і всіх мешканців села більше хвилює питання завершення будівництва нової школи, яке розпочали ще 13 років тому, але через дефіцит коштів роботи затяглись.

- Закінчуючи навчальний рік у сільраді, учні та вчителі сподівались, що за літні канікули добудується нова школа, - розповів Іван Бенедюк. Розташована вона поряд із старою і під час пожежі вогонь частково зачепив і її. Дах, що прикривав цегляну коробку, згорів. Тепер крім основних робіт: постелити підлогу, провести опалення, потрібно ще й відновлювати дах.

За словами сільського голови, щоб відчинити перед дітьми двері нової школи потрібно майже 200 тисяч гривень. Коштів, як завжди, не знайшлося, ніхто не відреагував на звернення сільських депутатів та батьків. Тому, на позачерговій сесії сільської ради після довгих дискусій було прийнято рішення: реорганізувати восьмирічку у початкову школу. Але такі незручності та статус початкової школи тимчасовий. В обласному бюджеті на наступний рік на будівництво школи в Грабівцях передбачено 100 тисяч гривень.

- Сподіваємось, що у наступному році школу здадуть в експлуатацію, - каже начальник районного управління освіти Віталій Маєвський. - Нас сьогодні не менш хвилює і питання працевлаштування 18 вчителів, які працювали у Грабовецькій восьмирічці. Хоча впевнений, що всім їм буде надана робота, якщо не тут то в школах навколишніх сіл.В яких саме школах та населених пунктах працюватимуть "бездомні" вчителі, у відділі освіти не повідомили. Та й щодо завершення будівництва школи у Грабівцях, у багатьох освітян виникають сумніви, що її здадуть у наступному році. Останнім часом будівництво шкіл на Вінниччині через відсутність фінансування гальмується.

За словами начальника відділу матеріального забезпечення Вінницького обласного управління освіти Лідії Мазур, у Вінницькій області близько 30% всіх шкіл знаходяться у пристосованих для навчання приміщеннях. А щоб завершити будівництво 83 недобудованих шкіл, необхідно більше ста мільйонів гривень. Натомість, цього року виділено лише 513 тисяч, частина з яких пішла на реконструкцію приміщень. Торік в області не було здано в експлуатацію жодної школи, і це при тому, що за радянських часів новосілля щороку святкувало 15-20 шкільних колективів.

Надежда ШТУПУН,
http://www.ria.ua

Bookmark and Share