"Батьківщина молода" презентувала законопроект Є.Суслова дніпропетровським журналістам


Як зазначив голова дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації Денис Борисенко для подальшого розвитку студентського самоуправління необхідно забезпечити представництво інтересів студентів у всіх інституціях вузів та захист інтересів студентів на всіх рівнях. Відповідні зміни до Закону "Про вищу освіту" вже ініціювали парламентарії . 25 грудня депутаті Ради Микола Томенко та Євген Суслов (голова ВМГО «Батьківщина молода» ) внесли до розгляду законопроект № 1280 “Про внесення змін до Закону України “Про вищу освіту”. Відповідно до тексту законопроекту, виборні представники студентів, курсантів і аспірантів повинні входити до складу вченої ради вищого навчального закладу, їх квота повинна становити не менш 15% від загального числа складу ради.

Також передбачено, що орган студентського самоврядування, який діє на рівні всього вищого навчального закладу або його окремого підрозділу, може мати юридичний статус.
Виключно за згодою такого органа у ВНЗ можуть ухвалюватися рішення про відрахування студента, переведення студента на навчання на державне замовлення, навчання за контрактом; ухвалення рішення про призначення заступника декана, що відповідає за роботу зі студентами; рішення про поселення або виселення студента з гуртожитку.

Відповідно до законопроекту, фінансування студентського самоврядування повинне забезпечуватися вченою радою вузу й повинне становити не менш 1% бюджету відповідного ВНЗ.

На думку дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації ВМГО «Батьківщина молода» зараз існує проблема в недостатній поінформованості не тільки громадськості, але й безпосередніх учасників процесу – студентів та викладачів. Особливо актуальна ця проблема і для Дніпропетровська, де навчається біля 100 тисяч студентів. Як повідомив присутніх голова дніпропетровської обласної молодіжної громадської організації Денис Борисенко до організації вже зверталися студенти с проханням провести обговорення цього питання та ініціювати студентський референдум на місцевому рівні з тим щоб з’ясувати реальний стан справ та висловити підтримку внесенню змін до Закону «Про вищу освіту».


Bookmark and Share