Відбулась нарада з питань реформування законодавства щодо благодійництва


Дана нарада була скликана Службою Віце-прем`єр-міністра України І.Васюника Кабінета Міністрів України у зв`язку з гострою необхідністю внесення змін до чинного Закону України «Про благодійництво та благодійні організації», що був прийнятий ще в 1997 році.

До участі у нараді були запрошені представники органів державної влади, серед яких були присутні Людмила Чумакова, завідуюча сектором взаємодії з Верховною Радою України Міністерства культури і туризму України, Олена Семьоркіна, директор Департаменту легалізації та регулювання діяльності бюро кредитних історій Міністерства юстиції України, Світлана Фіалко, помічник Народного депутата України Володимира Яворівського, та представники громадянського суспільства, серед яких були присутні Євген Бистрицький, директор МФ «Відродження», Андрій Васьковський, президент МБФ «Карітас Україна», Руслан Краплич, директор Фундації імені князів-благодійників Острозьких, Віктор Лях, виконавчий директор Фонду «Східна Європа», Олександр Максимчук, голова правління МБФ «Україна 3000» та інші представники потужних організацій. Головуючими на нараді були представник органу державної влади Орест Чебеняк, радник Віце-премєр-мінітсра України І. Васюника, та представник громадянського суспільсва Максим Лациба, керівник проектів Українського центру незалежних політичних досліджень.

До обговорення на порядку денному були поставлені питання щодо необхідності якамога швидшого законодавчого вирішення головних проблем при здійснені благодійної діяльності, стану підготовки закону «Про внесення змін до Закону України «Про благодійництво та благодійні організації», а також необхідність внесення певних змін до інших законодавчих актів, що сприятимуть розвитку благодійництва в Україні. Учасники наради висловили свої погляди стосовно існуючих проблем та шляхів їх подолання, а також напрацювали певний план першочергових кроків для початку роботи на національному рівні.

До наступної наради, що відбудеться найближчим часом, представники обох сторін повинні відпрацювати існуючі проблемні питання як у законодавчому аспекті благодійництва, так і в загальних повсякденних питаннях її реалізації.

Bookmark and Share