Станіслав Ніколаєнко: Зовнішнє опитування – це оцінка Президенту, Уряду, всій системі української освіти


З такими висновками Станіслав Ніколаєнко категорично не згодний. Тут потрібно говорити про оцінку всієї виконавчої влади, насамперед Президента, Уряду, системи організації освіти в суспільстві. Бо що може зробити вчитель без обладнання, методичного забезпечення, достойної заробітної плати? Один вчитель не здатний вирішити проблему якості освіти.
С. Ніколаєнко зазначив, що на якісні показники в освіті впливає взаємодія факторів «трикутника»: вчитель – батьки – учні. Батьки і школа, в принципі, позитивно впливають на рівень освіти, вони зацікавлені в її якості. З точки зору Станіслава Миколайовича, необхідно нарощувати потенціал позитивного ставлення до освітянської галузі, якості освіти всього суспільства, громадськості Зрушення стануться тоді, коли освіта буде фінансуватися на рівні не нижче 8 відсотків ВВП (нині – 4 відсотки). Лише на оновлення матеріально – технічної бази та інформатизацію освітянської сфери необхідно щорічно виділяти 2 – 3 млрд. грн.
Серед невідкладних завдань - підвищення вдвічі заробітної плати освітянам, комплексне вирішення всіх проблем. Лише це дозволить говорити про повну відповідальність українського вчителя за якість знань, а, отже, і за результати зовнішнього опитування.

Прес-центр ДСС "Студентська платформа"
тел./факс +38 (044) 288-71-00(01)
e-mail: dss.pres@gmail.com
http://studplatforma.org.ua


Bookmark and Share