“І повіє огонь новий з Холодного Яру…” Т.Г. Шевченко


Тоді ця містина стала епіцентром народного повстання під проводом Максима Залізняка та Івана Ґонти, що охопило значну частину Правобережної України. Але приводом для урочистостей були події початку 20 ст. – коли під час Української революції на території Холодного Яру місцеві жителі створили самоврядну повстанську республіку, орієнтовану на УНР. Очолили рух опору брати Чучупаки. Їхні могили та місце останнього бою Василя Чучупаки увійшли до програми заходів, організованих патріотичними організаціями, зокрема, в селі Мельники. Від решти отаманських “республік” холодноярська організація відрізнялась чіткою ієрархією. Коли гинув отаман, військо не розходилось, а обирало на його місце іншого достойника. Цьому спияли тисячолітні козацькі традиції та унікальна енергетика цієї місцевості.
У заходах взяли участь партії – Народний Рух, УНП, КУН та ВО “Свобода”, козацькі та інші патріотичні громадські організації. Прибула навіть делегація Чорних Запорожців з Перемишля, що сьогодні входить до складу Польщі. Панахида, мітинги, українські пісні, освячення зброї на добрі діла… козацькі традиції знову впевнено повертаються до нашого життя!
Коментар Голови КОО Молодого Народного Руху Дмитра Сінченка: "Прикро, що про героїчну боротьбу холодноярців не пам’ятає сьогоднішня українська влада. Багато говорять про визнання ОУН-УПА, їх провідникам споруджують пам’ятники, на їх честь називають вулиці, однак ніхто не згадає, що вони навчились організовувати свою боротьбу саме в холодноярців. Книжка Юрія Горліса-Горського “Холодний Яр” була своєрідним посібником вояка УПА! Псевдо, криївки, основи підпільної роботи – все було запозичено в наших земляків з Центральної України. Натомість ні в Кіровограді, ні в Черкасах пам’ять наших героїв не вшановується на належному рівні. В школах цьому періоду історії не приділяють уваги, а заходи і пам’ятники фінансуються виключно громадою, без жодної державної частки… Вірю, настане той час, коли ця ситуація зміниться, і ми докладемо всіх зусиль, щоб відновити історичну справедливість!".

Прес-служба КОО Молодого Народного Руху
Кіровоградська обласна молодіжна громадська організація “Молодий Народний Рух”
м. Кіровоград, вул. Дзержинського 84, 2-й поверх,
тел. 8-050-564-14-54, 8 (0522) 32-08-15
сайт: mnr.org.ua, e-mail: mc_life@rambler.ru

* * *

Ми переїхали!

З 10 квітня Кіровоградська обласна організація Молодого Народного Руху змінила прописку. Тепер нас можна знайти за адресою “м.Кіровоград, вул. Дзержинського 84, 2-й поверх”. Старожили організації відчуюють, що це щось знайоме – і вони не помиляються! Молодий Рух переїхав назад – до офісу, в якому організація розпочинала свою діяльність – в центрі міста!
Запрошуємо відвідати нас за новою адресою!

Прес-служба КОО Молодого Народного Руху
Bookmark and Share