Сицилійська молодь проти мафії«Починається все з того, що вам заліплюють клеєм шпарину для ключів,» - пояснює Сесіль Ламберт, одна з членів асоціації Адіопіззо, яка має на меті звільнити міські крамниці від тиранії рекетирства.

«Тоді стає зрозуміло, що вони хочуть, аби їм сплачували «піззо», - каже вона.

«Піззо» - плата за так званий «дах», виплачується щомісяця і сума підлягає обговоренню.

Якщо хтось відмовляється розуміти сигнали, що їх надсилає мафія, тоді Коза Ностра пояснює «доступніше».

Сесіль Ламберт каже, що наступним кроком стає побиття вітрини магазина, який відмовляється платити, або підпалювання автомобіля власника.

Коза Ностра – така назва сицилійської мафії, однієї з кількох мафій, що оперують на півдні Італії.

За даними італійського уряду 70% всіх сицилійських бізнесів – від занедбанішого кіоска з цигарками до мультинаціональної компанії – виплачують гроші рекетирам мафії.

Але політикам і бізнесменам було нелегко навіть просто визнати що те, що місцеве населення називає «системою» - існує.

Один з найзапекліших критиків колишнього прем’єр-міністра Сильвіо Берлусконі, Марко Травагліо, каже, що мафія довгий час була таким собі рожевим слоном італійської політики – якого всі бачили, але про існування якого нічого не говорили.

«Вважалося, що говорити про боротьбу з мафією саме по собі складає певний екстремізм… Про мафію не говорили, щоб отримати голоси від неї на виборах…»

Але успіх організацій на кшталт Адіопіззо змінив це.

Їх очолюють підлітки і молоді люди, які бачили на власні очі убивства мафією суддів, журналістів і бізнесменів.

Сама ж мафія потерпіла кілька серйозних ударів – коли, наприклад, було заарештовано її чільних керівників, які роками ховалися від правосуддя, - Бернардо Провенцано і Сальваторе Ло Піколо.

Тепер стало моднішим і для політиків говорити про подолання мафії.

Ліво-центрист Вальтер Велтроні каже, що його політична сила «покладе край криміналітету, який висмоктує енергію з цієї землі».

Сам Сильвіо Берлусконі сказав, що його партія «неспіввідносна» з мафією, нагадуючи про чисельні арешти у лавах мафії, які сталися за його перебування при владі.

Джерело:http://www.bbc.co.uk/ukrainian/index.shtml
Bookmark and Share