Ректор, нарешті, STOP…


Крім того, починаючи з 2001 року жодних виборів на посаду ректора КНУ ім.Т.Шевченка не було, хоча цього вимагав і Закон України «Про освіту» від 1991 року, і ЗУ «Про вищу освіту», і Статут університету. Скопенко неодноразово публічно заявляв, що його не обирали на цю посаду досить давно. Тож досі серед «просвітлених» випускників Університету є побоювання щодо легітимності їхніх дипломів, в зв’язку з більш ніж сумнівною легітимністю самого ректора. Щодо цього вже протягом року 9 судових позовів розглядається судами різних інстанцій за поданням ГМ ОПОРА.

Не дивлячись на те, що студентам катастрофічно не вистачає місць у гуртожитках, було віддано під комерційну забудову ділянку площею 37 га, на якій до того планувалися нові корпуси та кампус. КНУ за комерційну забудову повинен був отримати 10% квартир з будівництва. На цій афері ВНЗ втратив 300 млн. грн., а перевірку Генпрокуратури з невідомих причин було зупинено. Наказом ректора гуртожиток площею у 4,5 тис. кв. м було переведено в нежитловий фонд та передано комерційній фірмі. Після реконструкції ця споруда стала готелем, а університет отримав … 134 тис. грн. – в 60 раз менша сума ніж за оренду такої будівлі.

Ці та інші порушення зафіксовано у Акті №03-21/39 від 29.12.2006 Державної контрольно-ревізійної служби в Україні Головного контрольно-ревізійного управління. Нажаль, Прокуратура поки залишила поза увагою цілий перелік зловживань, а судова епопея продовжуватиметься доти, доки не буде визнано порушення та переглянуто незаконність рішень.

Ми сподіваємося, що новий ректор матиме волю підняти справи щодо зловживань попередника та повернути власність університетської громади студентам.

Контактна особа:
Ольга Айвазовська
80636179750

Bookmark and Share