Благодійність по-рівненськи. Фундація розпочала акцію „Почуйте всі!”


Зураб Кантарія, голова Рівненської обласної молодіжної громадської організації „Фундація Регіональних Ініціатив” розповів усім присутнім про специфіку цьогорічної благодійної акції „Почуйте всі!” на Рівненщині. Цього року акція проходитиме протягом тижня з 14 по 20 квітня і охопить не лише не лише Рівне, а й інші міста районного значення, такі як Остріг, Дубно, Кузнецовськ, Сарни, Костопіль.
Протягом тижня на рівнян чекатиме купа розважальних заходів, протягом яких збиратимуться кошти на обладнання в Рівненську обласну дитячу лікарню.
17 квітня в рамках акції „Почуйте всі!” відбудеться благодійний концерт в Палаці дітей та молоді силами колективів, що навчаються в ПДМ. Концерт розпочнеться о 16.00. Вартість квитка буде символічною – всього 5 гривень. Кошти від квитків будуть покладені на рахунок благодійного фонду „Від серця до серця”, що реалізує акцію „Почуйте всі!” на всеукраїнському рівні. Частина квитків буде безкоштовно розповсюджена серед дітей, що мають вади зору.
18 квітня до Рівного завітає справжній Шотландський оркестр, який виступить на майдані Незалежності. Одразу після концерту відбудеться байкер-шоу – одразу 200 байкерів зроблять проїзд центральними вулицями міста. Також вони кататимуть та фотографуватимуться з усіма охочими.
На Вербну неділю, 20 квітня припадає кульмінаційний день благодійної акції „Почуйте всі!”. Протягом цього дня волонтери ходитимуть по місту та збиратимуть кошти. В цей день на рівнян очікують святкові показові виступи рівненської команди велотріалістів, що відбудеться на майдані Незалежності. Також 20 квітня пройде благодійний ярмарок робіт дитячих підліткових клубів.
Протягом благодійного тижня скриньки для благодійних пожертв стоятимуть у супермаркетах Сільпо та ЕКО. Кожен бажаючий зможе вкинути туди гроші і тим самим взяти участь у благодійній акції „Почуйте всі!”.
Безпосередній координатор акції на Рівненщині Марія Димухаметова розповіла, що участь у акції лише в місті візьмуть 150 волонтерів, а загалом по області таких людей вже є понад 600. Всі волонтери отримали спеціально виготовлені скриньки для збору грошей з захисними елементами та бейджі-ідентифікатори з особистою фотографією, печаткою Фонду, тим самим порядковим номером, що на скриньці) і з символікою Фонду. Волонтери наклеювали кожному, хто кидав гроші до скриньки, яскраве сердечко-наліпку на знак того, що людина доєдналася до благодійної справи.
Цього року кошти збиратимуться на придбання мікроскопа з коаксіальним світлом для діагностування вад зору у дітей. Обладнання буде безкоштовно передане в Рівненську обласну дитячу лікарню в офтальмологічне відділення. Більш детальніше про сам мікроскоп розповів завідувач офтальмологічного відділення Рівненської обласної дитячої лікарні Василь Головень. Зокрема він зазначив, що у відділені щороку відбувається понад 580 операцій, з них 240-280 проводяться на мікрохірургічному рівні. Для якісного проведення таких операцій і буде використовуватись мікроскоп з коаксіальним світлом. Він зніме понад 30 % проблем під час проведення таких операцій. Мікроскоп, що наразі використовується у лікарні, з часу на час вийде з ладу, адже дата його випуску – 1989 рік, деталей до нього вже просто не випускають. Він дає лише 10-кратне збільшення, тоді як під новим мікроскопом можна робити операції під 25-кратним збільшенням. А це в свою чергу дозволяє не лише більш точно здійснювати втручання, а й робити набагато менші рубці, які швидше заживають та не дають впливу на зір.
Вартість мікроскопу з коаксіальним світлом складає від 50 до 57 тисяч гривень. Проте його наявність дозволить офтальмологічному відділенню бути на рівні провідних клінік України, що займаються зором.
Почесним волонтером благодійної акції „Почуйте всі!” на Рівненщині виступить Віктор Йосипович Матчук, голова Рівненської обласної державної адміністрації. Від його імені Тарас Максименко, керівник прес-служби Рівненської ОДА, подякував РММГО „Фундація Регіональних Ініціатив”, яка, не дивлячись на певну байдужість молодого покоління, організувала таку важливу та потрібну для громади благодійну акцію. Він також пообіцяв, що Віктор Матчук обов’язково візьме участь в усіх запланованих заходах, та своїм прикладом буде заохочувати громадян взяти участь у благодійній акції „Почуйте всі!”. Адже, лише привернувши увагу громади до проблеми, можна її ефективно вирішити.
В свою чергу Дмитро Вікторович Шваєнко, начальник відділу корпоративного продажу РФ ВАТ „Кредобанк” пообіцяв забезпечити чесніть та прозорість обігу коштів, що будуть зібрані під час благодійної акції. Усі кошти будуть перераховані на рахунок, створений спеціально для цієї благодійної акції. Кожен волонтер може одразу, здаючи скриньку в банк, побачити, яку кількість коштів ним було зібрано.

Організатори акції „Почуйте всі!” хочуть закликати усю громаду Рівного долучитися до благодійності, та своїм внеском зробити крок до повернення здоров’я маленьким дітям. Адже допомогти може кожен.

Bookmark and Share