НАТО для Уряду важливіше за учнів, студентів та вчителів?


В нас, як представників студентства, виникає питання: чому за 17 років незалежності України жодного разу не проводилося конкурсу для студентських та учнівських об’єднань, профспілок, органів студентського самоврядування? Адже, сьогодні, такими болючими є питання щодо роз’яснення положень Болонського процесу, обговорення питань зміни освітнього законодавства, роз’яснень для батьків та випускників про зовнішнє тестування, підтримки студентського самоврядування, будівництва нових гуртожитків, підняття мінімальної стипендії до рівня прожиткового мінімуму, надання першого робочого місця, оснащення аудиторій, лабораторій та спортивних комплексів, підтримка учнівської та студентської преси, боротьба з корупцією. Мені дадуть відповідь: «Звертайтеся до Мінмолодьспорту, вони профінансують». Але, статус студентських та учнівських об’єднань не підпадає під вимоги Положення про конкурс проектів від Мінмолодьспорту. Все це відбувається поряд з широко профінансованими програмами по роз’ясненню переваг членства в НАТО в програмах Міносвіти!
Невже це є найактуальнішою проблемою сьогодення для учнів, студентів та вчителів, на яку треба витрачати такі шалені кошти? Чи Уряд не цікавиться насущними проблемами свого народу, є відірваним від реальних справ?

Питання риторичне… У матеріалах засідання Громадської Ради освітян і науковців України (ГРОНУ) від 22 березня 2008р. визнається, що ще жодного разу за роки незалежності нашої держави освіта і наука не були профінансовані в обсягах, передбачених ст. 61 Закону України “Про освіту” та ст.34 Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність”. У 2008 році знову знижено відсотки відрахувань від ВВП, які витрачаються на науку і освіту. Значна частина важливих положень указів Президента України, рішень Уряду стосовно освіти і науки не виконується. Зокрема, це стосується реалізації Державних цільових програм “Вчитель”, "Шкільний підручник", "Шкільний автобус", “Наука в університетах”, “Школа майбутнього”, “Студентський гуртожиток”. У черговий раз забута сільська школа.
Освіта в Україні може бути гідним інструментом як засіб виховання нових «великих українців» так і вагомим внеском до ВВП через залучення іноземних студентів до України. Але хто з іноземців буде жити по 6-8 осіб у кімнаті? Звичайно я не закликаю до ситуації «чужим – все, своїм нічого» та все ж таки хочу привернути увагу керманичів держави до цієї проблеми.
Демократична спілка студентів «Студентська платформа» глибоко стурбована дійсним станом справ та закликає керівництво Верховної Ради, Уряду, Президента звернути увагу на наведені вище проблеми та внести до проекту змін до державного бюджету на 2008 рік такі важливі для студентської громади питання: як будівництво хоча б 20 нових гуртожитків, закладення коштів на підтримку студентських та учнівських ініціатив (проектів), забезпечення фінансового виконання льготного проїзду студентів влітку, підтримка молодих вчених та ініціювання програм з інформування населення про незалежне оцінювання, Болонський процес тощо, замість про-натівських програм за кошти українського народу.

Володимир Шемаєв
голова «Студентської платформи»Bookmark and Share