“Ми звинувачуємо! Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу”


15 квітня 2008 року виставка була розгорнута на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею.
Її відвідувачі зможуть побачити документи найвищих партійних і державних органів влади СРСР, серед яких - матеріали про введення режиму "чорних дощок", заборону поширювати інформацію про голод, введення паспортної системи разом із забороною виїзду за кордони України.
„Тернопільщину, на щастя, оминула чорна тінь Голодомору 1932-1933 років, але жителі Тернопілля не стояли осторонь цих подій – вони збирали і переправляли братам з Великої України хліб і збіжжя, допомагали втікачам, яким вдалося перейти кордон та врятуватися від голодної смерті. Ця виставка є переконливим доказом того, якою страшною бідою для всього українства став геноцид 32-33 років”, - зазначив, під час огляду виставки, голова Тернопільської обласної державної адміністрації Юрій Чижмарь.
Пам’ятником цій страшній трагедії українського народу та єдності України в скорботі про мільйонні жертви Голодомору, має стати монумент, який заплановано спорудити у 2008 році на території Тернопільської та Хмельницької областей, на двох берегах річки Збруч, яка стала в 30-ті роки ХХ століття своєрідною межею між життям та смертю, відділяючи Східну Україну від Західної.


Довідково:

Президент України Віктор Ющенко оголосив 2008-й роком пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років. Голова держави також пропонує ввести кримінальну відповідальність за публічне невизнання Голодомору геноцидом українського народу.
З квітня 1932 по листопад 1933 року, за даними істориків, жертвами голоду в Україні стали (за різними оцінками) від 7 до 10 млн. людей, зокрема близько 4 мільйонів дітей. З урахуванням непрямих жертв Голодомор забрав життя близько 14 мільйонів людей. Голод також торкнувся областей Білорусі і Росії, зокрема, Кубані.
Bookmark and Share