ЯКИМ БУТИ НАРОДНОМУ ДОМУ В КАМ`ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКОМУ?


Дружня співпраця між територіальними громадами міст Чернівці та Кам`янець-Подільський останнім часом дає чимало прикладів конструктивного обміну досвідом між депутатами, громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування обох міст. Минулого року з досвідом утворення та діяльності органів самоорганізації населення м. Кам`янця-Подільського знайомилися депутати Першотравневої районної ради м.Чернівців. А 18 березня 2005 року Чернівці відвідала представницька делегація у складі Олега Демчука, заступника міського голови міста Кам`янець-Подільський, Віктора Яворова, секретаря міської ради, Юрія Ануфрієва, голови Хмельницького обласного осередку ВГО "Комітет Виборців України" та Віри Шпильової, голови ГО "Суспільна Служба Кам`янця-Подільського". Наших подільських друзів привело на Буковину бажання ознайомитися з досвідом роботи Українського Народного Дому в м.Чернівці, оскільки створення Народного Дому в Кам`янці-Подільському давно вже стало нагальною потребою територіальної громади цього міста.
Оглянувши Український Народний Дім, довідавшись про засадничі принципи роботи цієї найстарішої української громадської організації Буковини, вислухавши керівників та активістів чернівецьких громадських організацій, які працюють на базі Народного Дому, керівники міської ради та громадських організацій м.Кам`янця-Подільського ствердилися у переконанні, що створення подібного центру громадського життя у їхньому місті надасть потужного імпульсу діяльності організацій громадського сектору історичної столиці Поділля. Було приємно чути, що міська рада Кам`янця-Подільського планує переобладнати і відремонтувати для потреб Народного Дому ошатний будинок в історичній частині міста, а також надаватиме постійну матеріальну допомогу для утримання будинку громадським організаціям, які вестимуть в ньому свою діяльність. Натомість представники Кам`янця-Подільського висловили своє захоплення з того приводу, що вже в березні-квітні 2004 р. Чернівецька міська рада прийме Положення "Про конкурс соціальних проектів громадських організацій", яке дасть змогу на партнерських та прозорих засадах співпрацювати громадським організаціям та органам місцевого самоврядування.
Обмін думками між представниками територіальних громад міст Кам`янець-Подільський та Чернівці не обмежився проблемами функціонування Народних Домів та організацій громадського сектору. Не менш жвавим було і обговорення пекучих питань в комунальній сфері, які, як виявилося, є дуже схожими для обох міст. Це, зокрема, проблеми пасажирських перевезень автобусним транспортом на 36-ти маршрутах в Кам`янці-Подільському і на 31-ому маршруті в Чернівцях, а також суперечливі моменти в стосунках міських рад з приватними перевізниками. Це, безсумнівно, і проблема підвищення тарифів на комунальні послуги, яка викликає однаково негативну реакцію населення як на Буковині, так і на Поділлі. Досвід реструктуризації міськводоканалу в Кам`янці-Подільському може бути повчальним і для Чернівецької міської ради; не менш корисним є досвід наших сусідів в організації роботи міських служб, які відповідають за оформлення субсидій соціально незахищеним мешканцям Кам`янця-Подільського.
На закінчення зустрічі делегація м. Кам`янець-Подільський віддала шану пам`ятнику Героям Буковинського Куреня, спорудженого товариством "Український Народний Дім в Чернівцях", та висловила побажання, щоб подібні зустрічі представників територіальних громад наших міст стали регулярними.

Контактна особа:
Старик Володимир Петрович,
Товариство „Український Народний Дім в Чернівцях”
58000, м. Чернівці, вул. Ломоносова, 2; тел.: (0372)528059; E-mail: ndim@west.com.ua

Bookmark and Share