Луцькі студенти вимагають власного містечка!


Сам круглий стіл був приурочений в першу чергу підбиттю підсумків Міського Форуму органів студентського самоврядування "Студентська весна - 2008", що відбувався у Луцьку двома днями раніше, та презентації його резолюції. У ній були зібрані ініціативи та пропозиції визначені студентськими лідерами як найнагальніші і вирішення яких повинно покращити становище активної студентської молоді.
До участі у круглому столі були запрошені представники обласної та міської влади, керівники вищих навчальних закладів Луцька та, звісно ж, самі студенти. До слова, саме останні й становили більшу частину присутніх. Натомість більшість керівників ВНЗ проігнорували цей захід. Лише Луцький Національний технічний університет, Луцький педагогічний коледж та Волинський технікум Національного університету харчових технологій були представлені заступниками керівників. Від обласної та міської влади були присутні Ігор Дмитришин, заступник начальника Управління у справах молоді та спорту Волинської облдержадміністрації та Ігор Гузь, начальник відділу сім’ї та молоді Луцької міської ради. Натомість молодь представляли: ініціатор заходу – Михайло Шелеп, голова ВОМГО "Асоціація Молодих Реформаторів (АМоРе)", Майя Марченко, голова Студради Волинського Національного університету імені Лесі Українки, Віталій Поліщук, голова Студради Луцького Національного технічного університету та представники органів студентського самоврядування інших Луцьких ВНЗ. Участь у заході взяв також Сергій Адамчук, голова ВОО "Молодіжний союз Наша Україна".

Основним питанням, що обговорювалось на круглому столі, було прохання до Луцької міської ради "розглянути пропозиції щодо виділення та закріплення у спільній власності вищих навчальних закладів Луцька землі в межах міста для будівництва студентського містечка, яке частково розв’язало б питання з тимчасовим проживанням молоді під час навчання". Тобто, студенти висловилися за побудову у Луцьку студентського містечка. Як відомо, міська влада не зважила на звернення ректорів 8 ВНЗ, що звертались з аналогічною пропозицією, відмовивши прохачам, а натомість вирішила продати відповідну земельну ділянку для забудови нового житлового масиву. Це рішення обурило студентську громаду, адже на даний момент у Луцьку навчається близько 35 тисяч молодих людей, і багатьом з них доводиться орендувати квартири, що є дуже дорогим задоволенням. А за 17 років незалежності, у нашому місті не було збудовано жодного студентського гуртожитку. Як наслідок, молодь, що за словами багатьох владців є "нашим майбутнім" не має належних умов для навчання та життя. Студенти також є членами луцької громади і тому вони мають право на врахування їх інтересів при ухваленні владою подібних рішень. Учасники круглого столу зійшлися на думці, що потрібно продовжувати відстоювати цю ініціативу, і для початку слід налагодити конструктивний діалог керівництва та студентів ВНЗ з міською владою. Також на круглому столі була висунута цікава пропозиція, щодо планування і побудови містечка. Було запропоновано, щоб план проекту створили самі студенти. Це дасть їм змогу попрактикуватись у вибраній спеціальності, і скоротить витрати.

Під час заходу обговорювались й інші ініціативи прийняті на Форумі. Зокрема, пропозиції до міської і обласної влади, щодо встановлення пільгового проїзду у міському громадському транспорті (маршрутних таксі) для студентів, щодо фінансування проектів і заходів органів студентського самоврядування та студентських профспілок за рахунок міського та обласного бюджету, залучення студентських лідерів до роботи депутатських комісій з молодіжних питань при розробці програм, що мають відношення до студентської молоді. Від адміністрацій вищих навчальних закладів студенти хочуть в першу чергу якісного і належно оснащеного приміщення та оргтехніки для використання органами студентського самоврядування та чітко встановленого розміру студентського фонду, що буде виділятися цим студентським організаціям для здійснення їхньої статутної діяльності. Окрім того, потрібним є забезпечення під час навчання для студентів безкоштовного медичного обслуговування та юридичного консультування, а також постійне поновлення бібліотечного фонду. Також на круглому столі була підтримана ідея створення міжуніверситетської студентської платформи.
На завершення організатори зобов’язалися надіслати відповідні ініціативи до місцевих органів влади й керівництва навчальних закладів з тим, щоб донести позицію студентів й домогтися реального вирішення піднятих питань.

Анна Єкименко,
Прес-служба АМоРе
Bookmark and Share