ПРЕЗИДЕНТУ: не допустимо міжнаціональної ворожнечі в Україні!


З метою не допущення міжнаціональної ворожнечі в Україні, Ви пан Віктор Ющенко Президент України, як Гарант Конституції просто зобов’язані навести порядок у Харкові. На нашу думку, потрібно чітко поставити на місце провокаторів, що намагаються дестабілізувати й так не просту ситуацію в Україні. У наш час – час соціальної нерівності й міжнаціонального напруження, подібні штучно створені провокації, які відбуваються навколо українських національних символів, реально можуть дати “іскру” для початку міжнаціональної ворожнечі, що автоматично призведе до ворожнечі на соціальному ґрунті між бідними й багатими. А така ситуація, апріорі є загрозою національній безпеці та цілісності України.

Зрозуміло, що існуюча міфічна боротьба за владу у Харкові є не що іншим, як намаганням поміняти “шило” на “мило”. Долучивши до цього шоу патріотичний загал, щоб надати серйозності віртуальним політичним змаганням. Однак, методи, якими діють провокатори є неприпустимими. Ганебні й незаконні дії депутатів Харківської міської ради, можуть призвести до серйозних й негативних наслідків для нашої спільної держави.

Шановний пан Президент, будьте ласкаві, не словом, а ділом відреагувати на заклик громадськості. Дякуємо.

м. Київ, 19. 04. 2008 р., №215.

З повагою,
Голова Київської міської організації
Спілки Української Молоді Володимир Мозговий


Президентові України
В. А. Ющенку
Щодо конфлікту навколо пам’ятника
загиблим воїнам УПА у Харкові

Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!

Просимо Вас застосувати невідкладні міри і взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася у Харкові після провокаційного рішення міськради про скасування дозволу на встановлення пам’ятника загиблим воїнам Української Повстанської Армії, який знаходиться Молодіжному парку нашого міста.

Встановлений 16 років назад, за дієвої підтримки тодішньої міської влади, цей пам’ятник протягом 14 років свого існування не викликав у харків’ян негативних реакцій. І лише з жовтня 2006 року завдяки послідовній антидержавній діяльності депутатів Харківської міськради останнього скликання у місті почали зростати антиукраїнські настрої і, як наслідок, констатуватися факти блюзнірського ставлення до пам’яток національної історії й культури. Цинічні наруги над пам’ятником УПА, його кількаразові руйнації стали логічними розв’язками антиукраїнської кампанії деструктивних сил Харківського регіону. Рішення останньої сесії Харківської міськради щодо скасування дозволу на встановлення пам’ятника УПА викликало серед української громадськості всієї України хвилю обурення. Адже воно носить не стільки політичний, скільки антинаціональний, протиукраїнський характер, що посилює громадський і міжнаціональний розбрат у суспільстві. Сприймаючи рішення міськради як офіційну підставу до подальших гонінь на українську громаду Харкова з боку кримінальних і деструктивних елементів, українські громадські організації здійснюють охорону пам’ятника УПА.

Лише Ваше особисте втручання, Вікторе Андрійовичу, у справу захисту пам’ятника загиблим воїнам Української Повстанської Армії зможе ліквідувати небезпечне вогнище громадського розбрату, що роздмухується антиукраїнськими силами на Харківщині і незабаром може індукувати стрімкий та неконтрольований зріст суспільної і міжнаціональної напруги на всій Україні.

З повагою –
Від Проводу Харківської крайової організації
Спілки Української Молоді Є.В. Пономаренко

№ 7/04-1 від 19 квітня 2008 року

Bookmark and Share