Учнівське самоврядування: проблеми та перспективи розвитку


Саме під такою назвою 16 березня пройшла конференція буковинської учнівської молоді в палаці Юність Буковини. Ініціаторами та організаторами проведення конференції виступило управління освіти і науки облдержадміністрації та обласний інститут післядипломної освіти. Велику підготовчу роботу провели активісти молодіжного та учнівського самоврядування, зокрема Чернівецької міської учнівської ради та Спілки активної молоді. В роботі масштабного заходу взяли участь делегати учнівських парламентів та рад з усіх районів Чернівецької області (біля 150 осіб).
В почесну президію учнівської конференції увійшли лідери учнівського самоврядування області та представники обласної влади: Олексій Грушко, заступник голови Чернівецької обласної ради, Іван Кукурудзяк, голова Чернівецької міської учнівської ради, Максим Бежан, голова учнівського парламенту ЗНЗ №3 м. Новоселиці, Андрій Сігітов, директор Чернівецького філософсько-правового ліцею №2, Марина Беженар, голова комісії президентської ради Новодністровської гімназії „Екологічна Варта”, Ельвіра Мручковська, викладач педколеджу, голова молодіжного об’єднання „Сучасник” та Володимир Бешлей, голова Координаційної ради Чернівецької міської учнівської ради.
Гості зібрання висловили свої бачення розвитку молодіжного самоврядування на території Буковини. Слова наставників, які лунали з-за трибуни, були надзвичайно близькі кожній молодій людині, присутніх у залі. Їх актуальність свідчить про те, що самоврядування учнів - це не тільки „порожні слова”, а справжня демократична організація, де діти можуть приймати рішення, організовувати свою роботу та творити на рівні з дорослими.
На думку Андрія Сігітова, кожен учень, який залучений до таких типу організацій, є лідером, особистістю, з якої формуватиметься успішний майбутній державний діяч.
Володимир Бешлей, закликав до спільної роботи щодо розробки та втілення в життя державної програми, яка б забезпечила підготовку кадрів для роботи в органах виконавчої, законодавчої влади та виховувала лідерів громадянського суспільства. Він також висловив сподівання, що конференція розробить діючу модель молодіжного самоврядування, яка б дала можливість молоді впливати на прийняття рішень на місцевому рівні.
Іван Кукурудзяк, ознайомив присутніх з основними засадами роботи Чернівецької міської учнівської ради. Поділившись своїм досвідом керівника учнівського парламенту, він закликав юних парламентарів зі всіх куточків Буковини до співпраці в розбудові громадянського суспільства.
Відразу ж після вступної частини конференції депутати Чернівецької міської учнівської ради змоделювали для своїх колег з районів області пленарне засідання ради, продемонструвавши буденну роботу громадського самоврядного органу. Розповідь про одну із найрозвиненіших моделей учнівського самоврядування в Україні, доповнила мультимедійна презентація про ЧМУР, розроблена самим учнями-парламентарями під керівництвом Анатолія Фесюка, учня Чернівецького ліцею №1. З цієї презентації присутні змогли довідатися про історію створення та розвитку Чернівецької міської учнівської ради, належним чином оцінити її працю та здобутки.
Після конференції відбувся тренінг для учнів. Саме під час тісного та неофіційного спілкування учні із різних міст та сіл Чернівецької області, змогли обмінятися досвідом та набути нових знань від своїх чернівецьких колег. Фіналом конференції-тренінгу стала презентація спільних групових проектів учнів та підбиття загальних підсумків.
Успішне проведення всеобласної конференції з питань учнівського самоврядування засвідчило – українська молодь дуже серйозно ставиться до громадської праці, усвідомлюючи, що саме їй належить сформувати нове „здорове” обличчя нашої країни.

ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА УЧНІВСЬКА РАДА V скликання
58000, м. Чернівці, вул. Ломоносова,2,
Український Народний Дім
тел. (0372) 528059, E-mail:
Ковальчук Лідія
55-49-82

Bookmark and Share