“Ми маємо звести до мінімуму всі проблемні питання пов’язані з зовнішнім незалежним оцінюванням” заявив Голова Комітету Полохало В.І.


Взявши до відома інформацію Міністерства освіти і науки України щодо виконання вищезазначеного рішення, Комітет відзначив, що Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти проведено відповідну організаційну роботу щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх шкіл та вступників до вищих навчальних закладів. Зокрема, здійснено певні заходи щодо інформування вчителів, учнів та їх батьків, а також випускників попередніх років щодо форми, змісту та процедури зовнішнього тестування; підготовлено пункти тестування, здійснено навчання інструкторів з проведення зовнішнього незалежного оцінювання, переклад тестових завдань з державної мови мовами національних меншин; проведено реєстрацію учасників тестування, до всіх регіонів направлено персональні запрошення для кожного учасника зовнішнього незалежного оцінювання; визначено порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2007/2008 навчальному році з урахуванням впровадження всеохопного незалежного оцінювання.

Проте деякі суттєві пункти рішення Комітету залишились невиконаними. Не внесено змін до “Умов прийому до вищих навчальних закладів” щодо надання права вступу на заочну форму навчання як за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, так і за результатами здачі вступних іспитів. З огляду на це, в рішенні Комітет звертає увагу Міністерства освіти і науки України та Кабінету Міністрів України на невирішеність проблеми щодо забезпечення рівного доступу до вищої освіти випускникам попередніх років, які виявили бажання вступати у 2008 році на заочну форму навчання.

Також не вирішено питання щодо визначення відповідальності за порушення процедур зовнішнього незалежного оцінювання та розголошення тестових завдань.

“Ми маємо звести до мінімуму всі проблемні питання пов’язані з зовнішнім незалежним оцінюванням” заявив Голова Комітету Полохало В.І.

З метою оперативної та якісної підготовки змін та доповнень до чинного законодавства щодо унормування процедури незалежного оцінювання якості освіти після внесення відповідних законопроектів Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України Комітет з питань науки і освіти прийняв рішення сформувати робочу групу щодо їх доопрацювання.

Контактна особа: А.Л. Бродзянська
тел. 255-31-73, 80663229143
факс: 255-36-46
e-mail: brodzianska@rada.gov.ua
Bookmark and Share