Леся Оробець вимагає негайно припинити беззаконня у вишах«В одних випадках студентів незаконно відраховують за відмову доплачувати за навчання понад ціну, обумовлену договором, в інших – «лише» шантажують подібним відрахуванням, – обурюється пані Оробець. – Дехто з ректорів подібну сваволю пояснює інфляцією, зростанням вартості комунальних послуг та заробітної плати.
Утім жоден інфляційний виклик не дає їм права грубо порушувати чинне законодавства.

Адже власні бюджетні негаразди виші перекладають на плечі студентів-контрактників обманним шляхом – всупереч змісту договорів, укладених абітурієнтами свого часу при вступі».

Особливу тривогу в Лесі Оробець викликають спроби окремих ректорів перекинути відповідальність за подібні неправомірні дії на Міністерство освіти і науки України.

«Керівництво Рівненського державного гуманітарного університету, зокрема, мотивує потребу в переукладанні договорів посиланням на минулорічний наказ МОНУ №1172 «Про затвердження умов прийому до вищих навчальних закладів України», котрий стосується лише вступників, а ніяк не студентів-контрактників, що вже кілька років успішно навчаються.

Подібне пересмикування начебто «правовими» аргументами спрямоване на внесення плутанини у суть питання, між тим як очевидно, що норми даного наказу зворотної сили не мають», – наголошує Леся Оробець.

Народний депутат вважає таку практику неприпустимою і закликає студентів у разі порушення їх законних прав звертатися до неї особисто.

На її думку, будь-які питання, що повстають наразі перед більшістю вітчизняних навчальних закладів, можна і треба вирішувати за участю студентів не шляхом обману чи примусу, а шляхом цивілізованих дебатів. «Ректорам, взагалі, час навчитися ставитися до студентів як до співгромадян», – вважає Леся Оробець.

Bookmark and Share