Молодь — потенціал розвитку суспільстваНародний депутат вважає, що молодь є чутливим індикатором змін, що відбуваються, і є тим потенціалом, який визначає розвиток суспільства. У своєму виступі Микола Шершун наголосив на трьох важливих аспектах молодіжної політики:

— По-перше. Після внесення змін до Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям на будівництво і придбання житла, затвердженого відповідною Постановою Кабінету Міністрів, стало неможливим надання позичальникам змішаних кредитів, тобто за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів. Кошти, передбачені для цієї мети в районних бюджетах, є недостатніми для надання кредиту навіть для одного позичальника. Так, на виконання обласної програми забезпечення молоді житлом на 2003-2012 роки в обласному бюджеті щороку передбачаються кошти в сумі понад 2 млн. грн.,але отримати пільгові кредити можуть не більше 10 сімей, що пов’язано з високою вартістю будівництва житла. З 1 жовтня 2007 року Міністерством будівництва, що характерно майже для всіх областей, встановлено опосередковану вартість 1 кв.м майже 3,5 тисячі гривень.

По-друге. У зв’язку із засиллям у засобах масової інформації культу вседозволеності, насилля, реклами тютюнових і алкогольних виробів посилився негативний вплив на рівень моралі та духовності молодого покоління. Особливо потребує вдосконалення сфера ліцензування грального бізнесу. Гральні автомати заполонили усі міста, встановлюються не лише на вокзалах, у місцях відпочинку, а й поблизу навчальних закладів. Тому необхідно внести зміни до відповідних законодавчих актів, зокрема, розширити перелік приміщень, в яких забороняється проведення азартних ігор, а взагалі їх потрібно виносити за межі міст.

По-третє. Незбалансованою є державна політика в галузі освіти і подальшого працевлаштування молоді. Існує значний дисбаланс між рівнями якісних і кількісних показників спеціалістів, яких випускають вищі навчальні заклади всіх форм власності, та потребами ринку праці, в результаті чого більшість випускників звертаються до служб зайнятості.
Тобто держава витрачає кошти не тільки на підготовку молодих спеціалістів, а й на подальшу їх перекваліфікацію та виплату допомоги з безробіття.
Відчувається значна нестача кваліфікованих робітничих кадрів. Необхідно відновити престиж робітничих професій, щоб молодь розуміла, що чесна та сумлінна праця — це гідний спосіб утвердження себе в суспільстві.
Bookmark and Share