Л.Оробець: зовнішнє тестування дає всім однакові шансиПро це ІМК ("ІнтерМедіа консалтинг") заявила народний депутат від блоку НУ-НС, голова підкомітету з питань базового утворення комітету ВР з питань науки і освіти Леся Оробець, коментуючи думку деяких політиків, що незалежне тестування є незаконним і порушує права школярів.

"Ніхто не заважає випускникам на рівних умовах з рештою абітурієнтів готуватися до нинішніх тестових випробувань - шкільні програми ніхто не міняв. Навпаки, рівні умови для всіх є головним аргументом на користь нововведення. Навіть найбільш затяті опоненти незалежного тестування визнають його антикорупційний потенціал", - зазначила вона.

Леся Оробець вважає, що для переважної більшості абітурієнтів тестування є винятковим шансом вступити до вищого навчального закладу безкоштовно, за знаннями.

За її словами, не менш гіпертрофованим є питання так званої незаконності тестування.

"Парламентський комітет з питань науки і освіти ще в лютому рекомендував уряду невідкладно підготувати і внести в установленому порядку на розгляд парламенту відповідні зміни в освітнє законодавство. Втім, навряд чи варто звинувачувати уряд в тому, що він пішов шляхом наказів і постанов, - парламентську трибуну у той час уперто блокували, у тому числі і автори проекту постанови, якою представники ПР сьогодні намагаються нововведення скасувати", - заявила депутат.

Леся Оробець підкреслила, що особливе здивування викликає практика задміни понять, якою критики впровадження зовнішнього незалежного тестування намагаються довести його нібито "нестиковку" з чинним законодавством.

За її словами, критики тестування, зокрема, посилаються на ст. 34 Закону України "Про загальну середню освіту", згідно з якою "підсумкове оцінювання знань учнів і вибір його форм, змісту і способу здійснює загальноосвітній навчальний заклад". Тим часом, в частині 1 ст. 34 цього закону чітко вказано, що "зміст, форми і порядок проведення державної підсумкової атестації визначаються і затверджуються Міністерством освіти України".

"Навіть школяр розуміє різницю між поняттями "Підсумкове оцінювання знань" і "державна підсумкова атестація", - підкреслила співрозмовниця ІМК.

Джерело:ІнтерМедіа консалтинг
Bookmark and Share