СТАРТУВАВ проект “Молодіжне Місто”


Засідання відкрив заступник міського голови Василь Хоменко, який поділився з молоддю своїм величезним досвідом політичної та громадської діяльності. На засіданні також виступив начальник міського управління освіти Геннадій Москалик, який закликав учнів приєднатися до акції та активно проявити себе у молодіжній політиці.

У обговорені також витупили координатор проекту Микола Бокован та учасниця минулорічного проекту Юлія Суперека. Виступаючі відзначили виняткову суспільну корисність та актуальність проекту „Молодіжне Місто” і закликали присутніх взяти активну участь у його підготовці та реалізації.

Проект дуже схожий на справжні вибори, навіть є Центральна виборча комісія (ЦВК), яка складається із представників оргкомітету, виборчих блоків, партій і голови - Віталія Малецького, директора Кременчуцького міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді. Лідери партій та блоків мають до 17 травня подати документи у ЦВК Молодіжного Міста, яке знаходиться у приміщені Молодіжного Парламенту Кременчука.
Друга частина засідання була менш офіційною. Педагоги пішли займатися своїми справами і великий зал виконавчого комітету міської ради, де зазвичай відбуваються сесії міської ради та інші важливі дорослі наради, перетворився на Молодіжне Місто.

Упродовж усього тренінгу молодіжні лідери отримували теоретичні знання, а й найголовніше, практичний досвід цивілізованої політичної діяльності. За короткий час тренінгу громадяни Молодіжного Міста утворили спочатку 32 партії, які пізніше об’єднались у 6 блоки з досить незвичними назвами: „Огірочки”, „Анти хлопець”(цей блок складався з одних дівчат), „Crazy company”, „В.А.Н.Я”, „Дівчата - шибайголови”, „ДМК” (драйвова молодь Кременчука). Кожний з новоспечених блоків презентував себе і свою програму.

Сюрпризом для всіх стало повідомлення ЦВК про зміну у виборчому законодавстві Молодіжного Міста – громадянам недопустимо було голосувати за себе, тобто за свій виборчий блок. Молоді політики впорались і з цим випробуванням, віддавши більшість голосів за блок „В.А.Н.Я.”, який і став переможцем семінару – тренінгу. Але основною метою було навчити молодь цивілізованій політичній діяльності та пояснити як живе Молодіжне Місто.

У даний час Молодіжне Місто живе своїм звичайним життям: працює Центральна виборча комісія, складаються списки виборців, громадяни Молодіжного Міста створюють молодіжні партії та об’єднуються у виборчі блоки. У Молодіжному Місті готуються до грандіозного шоу – проекту, який відбудеться в День останнього дзвоника в придніпровському парку, і найважливіше в цьому є те, що все це робить саме молодь – громадяни Молодіжного Міста.


Світлана ПИЩИТА,
голова Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій
8(066)2509792, 3-51-06Bookmark and Share