Кіровоградська Студентська платформа провела акцію «Студентський гуртожиток»


15-16 квітня 2008 року в гуртожитках № 3 та 4 Кіровоградського державного педагогічного університету ім.. В. Винниченка відбулася акція «Студентський гуртожиток». Організував і провів Кіровоградський актив «Студентської платформи». Метою проведення акції був аналіз умов проживання студентської молоді у гуртожитках. Активісти Студентської платформи у блоках гуртожитків, в формі жвавих і цікавих бесід з їх мешканцями, обговорили такі питання: Як студенти оцінюють свої умови проживання в гуртожитку? Чи має гуртожиток побутові проблеми? Якщо має, то які з них, на їх думку, в першу чергу потрібно вирішувати? Чи задоволені Ви обслуговуючим персоналом гуртожитку?

Відповіді на дані запитання були різними. Зробивши їх аналіз та систематизувавши, можна зробити певні висновки.

В гуртожитках потрібне придбання нових меблів у кімнати (ліжка, стільці, столи), створення сучасного інтер’єру вестибюлів, ремонт вікон та дверей на блоках. В четвертому гуртожитку потрібно також провести капітальний ремонт водопроводу, каналізації, покрівлі гуртожитку та електропроводу, вирівнювання і штукатурення стін блоків, будування душових кімнат. Для виконання даного ремонту в гуртожитку № 4 потрібно близько 750 тисяч гривень. Також під час даних ремонтів необхідна побудова локальної комп’ютерної мережі в гуртожитках, доступ до Інтернету.

Гуртожиток № 3 потреби у душових кімнатах не має. Так як студенти за власні кошти побудували їх на кожному блоці гуртожитку з одним бойлером на два блоки. Кожному студенту це коштувало в середньому 60-70 гривень. Стосовно обслуговуючого персоналу гуртожитку, то студенти до їх роботи особливих претензій не мають.

Ось таке студентське життя в гуртожитку. Ми, активісти Студентської платформи, даною акцією намагаємось привернути увагу місцевих органів влади, щоб вони побачили студентські проблеми. Адже, молодь і зокрема студенти –– це майбутнє нашого міста та держави. То лиш майже на кожній вулиці будуються супермаркети та ігрові автомати, а про майбутнє покоління турботи не відчувається. Потрібне суттєве виділення коштів з обласного бюджету під відповідні програми, що вже розроблені адміністрацією університету, для покращення умов проживання студентів в гуртожитках.

І надалі Кіровоградський осередок ДСС «Студентська платформа буде тримати у полі зору умови проживання студентів у гуртожитках Педуніверситету та звертатиметься з відповідними листами до органів обласної влади з проханням посприяти у вирішенні порушених вище проблем.

В подальшому, результати акції, у форму фотоматеріалів та аналітичних статей буде подано до Інтернет-блогу GURTOJITOK.IN.UA, який створила ВМГО ДСС Студентська платформа для систематизації умов проживання студентів у гуртожитках по всій Україні. Матеріал Інтернет-блогу є доказом проблем студентського життя, для звернень до влади України щодо виділення коштів для їх вирішення.

Дякуємо за допомогу і співпрацю у висвітленні проблем студентських гуртожитків першому секретарю СПУ Садовому М. І., ректору КДПУ Клочеку Г. Д., проректору КДПУ з економіки та матеріально-технічного розвитку Черевченко В. Б. та комендантам гуртожитків.

Віктор СлюсаренкоBookmark and Share