Леся Оробець: «Маємо повернутися обличчям до обдарованої молоді»Молодий політик, передусім, привернув увагу майбутніх слухачів школи-семінара до інноваційності формату подібної зустрічі.

«Ледь не вперше перспективні стажери, що набувають досвіду за межами України, матимуть шанс зблизька – власноруч – не лише оцінити можливості провідних наукових установ Національної академії наук України, але й визначити міру відповідності здобутих ними знань тим викликам, що стоять наразі перед сучасною українською наукою, а також придивитися до власного місця в структурній перебудові вітчизняного інноваційного комплексу країни», - зауважила народний депутат.
На думку Лесі Оробець, подібні зустрічі є непростим викликом і до вітчизняних наукових установ, котрі наразі не завжди готові запропонувати талановитій молоді гідні матеріальну і моральну мотивацію.

«Не секрет, що наших стажерів за кордоном спокушають не тільки «довгим рублем». Їм часто-густо пропонують персональні відповідальні ролі у перспективних наукових проектах, де обдарована молодь має найвищий шанс реалізувати притаманні даному віку амбіції і творчий потенціал», – наголошує народний депутат.

«Аксакалам» і менеджерам вітчизняної науки час навчитися ставитися до талановитої молоді із відповідною повагою. Власне кажучи, саме від цього у підсумку залежатиме майбутнє української науки. Талановита молодь має отримати чіткий месидж – Батьківщина не лише розраховує на неї, але й готова про неї подбати», – наголосила Леся Оробець.

До участі в заході, що готується за особистої підтримки народного депутата, запрошені провідні українські вчені, у тому числі директор Інституту фізіології НАН України, академік НАН України та АМН України, Заслужений діяч науки і техніки України, академік РАН, Європейської Академії (Academia European), член Німецької академії Природознавства «Леопольдіна», АН Чехословаччини, Угорської АН Платон Костюк.

Bookmark and Share