Міністр спілкувався із ректорами мистецьких ВНЗ


Актуальні проблеми мистецьких ВНЗ та шляхи їх вирішення разом із ректорами обговорювали заступник міністра Василь Шинкарук, директор департаменту вищої освіти МОН України Ярослав Болюбаш та заступник міністра культури і туризму України Ольга Бенч. Керівників вищих навчальних закладів непокоїли питання ступневості мистецької освіти, присвоєння вчених звань, призначення ректорів із числа провідних українських митців тощо.

На думку ректорів, потрібно переглянути акредитаційні вимоги до мистецьких ВНЗ, де працює вісімдесят відсотків митців, які створюють насамперед мистецький продукт, і не мають вчених звань та наукових ступенів. Тому нагальним залишається питання щодо присвоєння звання доцента митцям, які мають творчі здобутки, але не мають кандидатського чи докторського ступеня.

Мистецькі навчальні заклади нині підпорядковуються Міністерству культури і туризму, навчальну базу таких ВНЗ становлять музеї, театри тощо. Ректори переконані, що відокремити ці культурні заклади від мистецьких ВНЗ не можливо, адже саме вони є замовниками випускників.

Іван Вакарчук запевнив присутніх, що не буде наполягати на підпорядкуванні мистецьких навчальних закладів Міністерству освіти і науки. "Це не належить до моїх пріоритетів", - зазначив міністр.

Не оминули ректори й питання щодо внесення змін до Закону України "Про вищу освіту". Зокрема було запропоновано збільшити терміни підготовки магістрів мистецтва, оскільки їх підготовка вимагає особливих умов. Пропозиції керівників ВНЗ знайшли відгук у керівництва МОН і з більшості питань вдалося досягнути взаєморозуміння.

На прикінці зустрічі міністр подякував ректорам за розуміння приорітетних напрямів діяльності міністерства і звернувся із проханням проводити викладання в навчальних закладах державною мовою. "У цьому ми маємо спиратись на закони і Конституцію України", - наголосив Іван Вакарчук.

Bookmark and Share