Не дай себе ошукати


Проблема боротьби з корупцією давно обговорюється в Україні і могла би вже давно наскучити. Проте, не дивлячись на це, тема залишається актуальною. І показником цього було те, що на захід завітали журналісти провідних обласних телеканалів (11 та 34 канали) та багато представників друкованої преси.
Ніхто не здивується, коли сказати, що корупція в нашій державі є. Більше того, вона була і вона буде. Але це не означає, що це нормально.
Це ненормально, коли чиновник, сидячи на своєму робочому місці, отримує додаткову платню від громадян. Він не приватний підприємець, він не надає приватні послуги, він державний службовець! А отже гроші йому платить держава.
Це ненормально, коли громадянин ідучи на прийом до чиновника, точно знає, що він бюрократ, казнокрад, хабарник, корупціонер, погана людина і т.п.
Це ненормально, коли громадянин впевнений, що тільки давши хабара він зможе вирішити свої проблеми.
Але чому так є? Чому це відбувається?
П. Щедровицький, російський дослідник, вважає: „Масове самовизначення людей в певній рамці, яку вони визнають як реальність, актуалізує цю реальність”. Тобто, коли ти щось сприймаєш за норму або за правило, то це провокує тебе на певні дії чи поведінку. Саме це нас цікавить!
Анастасія Шабанова, нагадала : „За даними соціологічного опитування, яке проводилось в січні-квітні 2007 року, лише 13,1% громадян заявили, що в минулому році вони давали хабар. При цьому більшість респондентів вважають, що корупція є виправданою у більшості ситуацій для вирішення різних питань (52%). Переважна більшість респондентів (77%) вважають, що з 2004 року рівень корупції лишився незмінним або підвищився”.
„Отже, ми як громадська організація, що небайдуже ставиться до високого рівня корупції в Україні, вирішили протидіяти цьому явищу шляхом проведення інформаційно-просвітницької кампанії. Наша мета – сформувати у свідомості громадян, зокрема молоді, негативне ставлення до корупції та надихнути на протистояння її проявам” – заявила Юлія Лисенко.
„І на нашу думку, головним пріоритетом для кожної молодіжної організації й держави в цілому є виховання молодого покоління з демократичним, незаангажованим, некорумпованим світоглядом,” – додала Надія Кууск.
Bookmark and Share