Уряд виділив додатково майже 32 мільйони гривень для фінансування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей за принципом "гроші ходять за дитиною"


Обґрунтовуючи необхідність прийняття такого рішення, Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко наголосив: «Тільки протягом першого кварталу 2008 року у новостворені та функціонуючі прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу влаштовано 394 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З метою забезпечення необхідних виплат у повному обсязі протягом 2008 року Міністерством запропоновано збільшити загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною».

Юрій Павленко звернув увагу членів Уряду на стійку тенденцію збільшення кількості дітей, які влаштовуються у сімейні форми виховання. Якщо у 2004 році у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу було влаштовано лише 121 дитину, а загальна кількість дітей, які виховувалися у сім’ях та ДБСТ на той момент становила 1182 дитини, то протягом 2007 року власну домівку знайшли аж 2154 дитини, загальна кількість вихованців прийомних сімей та ДБСТ досягла – 4882 дітей.

За попередніми прогнозами у 2008 році у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу буде додатково влаштовано понад 1784 дитини.Bookmark and Share