Знання про сусідів


У травні в Україні відбудеться перша шкільна олімпіада, де тестуватимуть знання учнів про Євросоюз. Цей пілотний проект розробило Міністерство освіти та науки разом з українською асоціацією європейських студій. Якщо експеримент вдасться, наступного року ця олімпіада стане загальнонаціональною.

Діти мають написати есе про те, як вони бачать інтеграцію своєї країни в Євросоюз. На першому етапі олімпіади будуть відібрані найоригінальніші роботи, особливо ті, де йтиметься про власний внесок автора в євроінтеграційний процес.

"Ми вивчали польський, чеський досвід. Там перед тим, як діти беруть участь в олімпіаді, пропонують спочатку пройти тренінг з питань європейської чи євроатлантичної інтеграції. Ми намагатимемося, щоб наступного року наші школярі пройшли такий вишкіл", - розповідає координатор проекту Сергій Штукарін.

Що робитимуть діти під час фінального етапу олімпіади організатори поки не знають. В країнах ЄС такі зрізи знань проводять у вигляді тестів. В Україні ж Міносвіти поки заборонило будь-які тестування окрім загальнонаціональних.

За словами Сергія Штукаріна, найбільш імовірно апробують таку форму роботи, як дебати з дипломатичними представниками країн ЄС. Результати такої пробної олімпіади будуть оприлюднені 16 травня на святкуванні Дня Європи в Україні.

За матерілами "Німецької хвилі"

п.с.
Від редакції: дивіться детальніше про олімпіаду - http://www.fri.net.ua/loadpsb.php?id=1839#fullnews
Bookmark and Share