Добровільно-примусова вакцинація?


З 26 травня МОЗУ розпочинає вакцинацію молодих людей віком до 29 років від кору і краснухи.

Про користь цієї акції з точки зору міністерства можна прочитати на сайті МОЗУ, або пошукавши в гуглі. Про зворотню сторону медалі дивіться тут http://www.privivok.net.ua/node/97 , а також в Дзеркалі тижня тут http://www.dt.ua/3000/3450/61870/ і тут http://www.dt.ua/3000/3450/62343/ .

Багато лікарів-практиків вважають, що платитимемо здоров’ям нації. Про це вони писали у своїх листах, адресованих міністру охорони здоров’я та головному державному санітарному лікареві МОЗ (нині — колишнім), роз’яснювали свою позицію представникам преси й телебачення. Серед аргументів проти старту цієї кампанії, на мій погляд, найважливішим є той, що запропонована вакцина в Україні навіть не зареєстрована! Її застосовували в найбідніших регіонах планети, де облік побічних дій та ускладнень був досить умовним, про що свідчать представлені дані про частоту побічних дій та реакцій. На думку фахівців, «вони дуже відрізняються частотою та характером, особливо важкі ті, які можуть призвести до інвалідизації. Представлені дані не зовсім коректні з позиції тривалості реакції, їхніх наслідків, причин та оцінки, деякі взагалі відсутні в анотації вакцини. Виявлені важкі реакції та ускладнення, часта їх повторюваність, безперечно, потребують перевірки і моніторингу при їх застосуванні, що повинно передувати проведенню масової кампанії щеплення».
Вибраний час, а також деякі заяви чиновників http://www.segodnya.ua/news/897735.html наводять на думку, що студентам організують кампанію добровільно-примусово, через допуск-недопуск до сесії.

У зв'язку з цим варто пам"ятати:
1. згідно з законодавством http://www.privivok.net.ua/node/14 будь-яке медичне втручання, включно зі щепленнями можна робити тільки за умови доровільної інформованої згоди
2. будь-яка дискримінація у зв'язку з відмовою від щеплень є протизаконною.

Якщо Вам стануть відомими такі випадки, чи Ви особисто станете жертвою такої дискримінації, повідомте, будь-ласка про це на цьому форумі http://www.privivok.net.ua/forum , в коментарях LJ http://uka-didych.livejournal.com/150696.html або телефоном 8-050 4312646.

Варто знати також формулювання і назви наведених вище законів. Зазвичай достатньо продемонструвати свою обізнаність про власні права для того, щоб їх відстояти.
Bookmark and Share