Колегія МОН: Ректора – студентам, студенти – ректорам


Головуючим колегії був Міністр освіти і науки України Вакарчук Іван Олександрович, а президія включала лише поважних представників освітянської галузі: заступник Глави Секретаріату Президента України Оксана Слюсаренко, Голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Володимир Полохало, Голова ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Леонід Сачков, Президент Академії педагогічних наук України Василь Кремень.
Питань до обговорення підіймалось чимало и навіть серед ректорів нема однозначної думки щодо вступної компанії 2008 або впровадженні Болонського процесу, автономії вищих навчальних закладів та змін до Закону України «Про вищу освіту».
Та найголовнішим досягненням студентства є виступ перед цією поважною аудиторією, адже два представники від Всеукраїнської студентської ради при МОН України мали регламентований час на виступ.
Член колегії від Львівської області Анатолій Ігнатович спирався на євро інтеграцію, а доповідь Керівника Секретаріату Олександра Чурюкіна варта більшої уваги, бо вона визначала не лише засади розвитку студентського самоврядування, а й прагнення студентів бути повноправними учасниками освітнього процесу. За реакцією залу стало зрозуміло, що ректора готові і не заперечують співпраці зі студентством у сфері розвитку наукового потенціалу та оптимізації навчальних програм.
У виступі Олександр торкнувся і теми 15-відсоткового представництва студентів у вчених радах та 1-відсоткового фінансування студентського самоврядування від бюджету ВНЗ. Зокрема було зазначено: «Так, наразі це може здаватися багато, але ми плануємо наперед, щоб було куди далі розвиватися».
У виступі також були наведені приклади дієвого студентського самоврядування: Харківський національний економічний університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Полтавський університет споживчої кооперації, Національний університет харчових технологій, Донецький національний університет та інші.

Прес-служба ВСР


Bookmark and Share