Депутати прийняли Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво ( реконструкцію) і придбання житла за рахунок бюджету


Депутати внесли зміни до рішення міської ради від 22.01.2008 року «Про міський бюджет на 2008 рік», збільшивши загальний обсяг доходів та видатків міського бюджету в 2008 році на суму понад 1,8 млн. грн.. За рахунок вільного залишку бюджетних коштів на сесії міської ради виділено 1,4 млн. грн. для проведення капітального ремонту дороги по вул. 60 років Жовтня від Водоканалу до вулиці Леніна, 15,5 тис. грн. - міському відділу охорони здоров’я для доставки гуманітарної допомоги лікувальним закладам міста, 100 тис. грн. - відділу культури міськвиконкому для участі творчих колективів Кременчука в Полтавському обласному фестивалі «Дивоцвіт».
Депутати затвердили нову редакцію плану регуляторної діяльності міської ради на 2008 рік та внесли зміни до рішення міської ради від 26.12.2006 року «Про затвердження міської програми розвитку малого підприємництва у місті Кременчуці на 2007- 2008 роки». Затверджено Положення про порядок залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Кременчука. Відповідно до якого встановлено розмір коштів замовників, які залучаються на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста ( з урахуванням вартості робіт, передбачених вихідними даними на проектування) 8% вартості будівництва інженерних споруд та нежитлових будинків та 2 % від кошторисної вартості спорудження житлових будинків, будівель закладів культури і закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення. З індивідуальних житлових будинків площею до 100 квадратних метрів кошти не залучатимуться, а для вбудовано-прибудованих нежитлових ( комерційних) приміщень до житлових будинків, відрахування здійснюватимуться в розмірі 8 %. У разі здійснення промисловими підприємствами нового будівництва розмір коштів замовників, що залучаються на розвиток інженерно транспортної інфраструктури Кременчука відрахування здійснюватимуться в розмірі 5 %. У разі здійснення промисловими підприємствами реконструкції ( технічного переоснащення), які несуть збільшення навантаження на існуючу інфраструктуру міста відрахування здійснюватимуться в розмірі 1 %.

З метою сприяння соціальному захисту молоді, поліпшення житлових умов молоді у м. Кременчуці, забезпечення ефективності використання бюджетних коштів, що затверджені у м. Кременчука на відповідний період, для надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям і одиноким молодим громадянам на будівництво житла депутати майже одноголосно прийняли рішення «Про затвердження Положення про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво ( реконструкцію) і придбання житла за рахунок місцевого бюджету м. Кременчука». Кредит відповідно до цього положення надаватиметься терміном до 30 років, але не більше ніж до досягнення старшим з подружжям пенсійного віку ( 55 років для жінок, 60 років для чоловіків). Молоді сім`ї та одинокі молоді громадяни зможуть отримати кредит за умови перебування кандидата на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або наявності у кандидата, що потребує поліпшення житлових умов, відповідних документів на право будівництва (реконструкції) індивідуального житла, підтвердження кандидатом своєї платоспроможності та внесенні ним на свій особистий рахунок, що відкривається регіональним управлінням Фонду в банку-агенті, першого внеску в розмірі не менш як 6 % вартості будівництва чи реконструкції, розрахованої відповідно до пункту 20 цього Положення або найменшої суми експертної оцінки чи договірної вартості придбання житла.
Депутати затвердили ряд статутів комунальних підприємств міста, та також розглянули низку земельних питань. Але зняли на доопрацювання питання «Про дозвіл комунальним підприємствам виступити співзасновниками товариства з обмеженою відповідальністю «Кременчукбудсервіс» та «Про створення комунального підприємства «Кременчуцьке міське бюро технічної інвентаризації» та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна». На думку деяких представників депутатського корпусу, дуже багато невідповідностей у проекті статуту підприємства, запропонованому на затвердження сесією. З відпрацьованими депутатською комісією спільно з юридичним відділом міськвиконкому змінами до цього проекту статуту, депутати не встигли детально ознайомитися, саме тому рішення відклали на доопрацювання. Не погодилися народні обранці внести зміни в рішення міської ради від 09.12.2003 року «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «АТБ-торгстрой» в оренду до 01.08.2008 року земельної ділянки для експлуатації частини будівлі колишнього адміністративного будинку по вул.. К. Маркса, 6/24 в м. Кременчуці» та від 17.06.2004 року «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «АТБ-торгстрой» в оренду до 01.05.2009 року земельної ділянки для експлуатації та обслуговування автостоянки по вул.. Боровського, 25 в м. Кременчуці».
Депутати, хоча й двічі поверталися до розгляду проекту рішення за № 37 порядку денного про надання, вилучення та оформлення земельних ділянок в оренду юридичній особі «Торговельно-виробнича компанія «XXI століття», так і не прийняли цього рішення. Натомість дружно проголосували за скасування рішення виконкому від 29.12.2006 року № 1401 «Про дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю «АТБ-торгстрой» на будівництво торговельного комплексу на розі вулиць Першотравневої та Пролетарської», не дивлячись на виступ, з яким став на захист будівництва заступник генерального директора корпорації «АТБ» Віталій Рудніченко.
В ході проведення численних суперечок щодо внесення правок у рішення, які розглядалися на пленарному засіданні, зокрема, про зняття деяких питань з розгляду на доопрацювання. Микола Глухов наголосив, що на голосування не виноситимуться на голосування подібні пропозиції, якщо вони не супроводжуватимуться аргументованим текстовим поясненням причини зняття.
Наприкінці сесії міський голова поздоровив всіх з травневими і великодніми святами і запросив взяти участь у святкових заходах 8-го і 9-го травня.

Прес-служба міськвиконкому
Bookmark and Share