Тисяча абітурієнтів Хмельниччини не з'явилися на зовнішнє тестуванняВ Україні 22 квітня стартував перший етап незалежного зовнішнього оцінювання знань випускників, які в подальшому планують навчатися у вищих навчальних закладах.

В Хмельницькій області зареєструвалися 13885 учасників зовнішнього незалежного оцінювання.

Майже тисяча абітурієнтів Хмельниччини не прийшли на тестування. Як повідомили в міському управлінні освіти та науки, кожному зареєстрованому учаснику надається можливість пройти цього року тестування з української мови і літератури (обов'язково) та з одного-двох предметів на вибір з переліку. „У програмі незалежного оцінювання визначено два етапи – основний (22 квітня-4 червня) та додатковий (26 червня-4 липня).
Останній передбачається для тих, хто з поважних причин не мав можливості взяти участь в основному етапі. Вступники області мали змогу проходити перший етап не лише в обласному центрі, але й безпосередньо в районах“, - повідомила проректор зовнішнього незалежного оцінювання і моніторингу якості освіти Хмельницького обласного управління освіти та науки Валерія Мельник.

Перше тестування у Хмельницькому проводилося у 13 пунктах. Списки з прізвищами учасників тестування і переліком аудиторій були розміщені у фойє на шкільних дошках оголошень, класи підготовлені та чекали на школярів. Біля опломбованої кімнати під охороною працівника правоохоронних органів знаходяться доставлені спеціальною кур’єрською службою тестові зошити.

Напоготові були не лише інструктори та
спостерігачі, але й медпрацівники. „При вході до центру тестування у кожного учасника перевірили посвідчення особи (паспорт) та запрошення. Після того дозволили йому пройти до аудиторії“, - розповіла директор Хмельницького ліцею №17 Людмила Андрієнко.
Заборонялося користувалися мобільними телефони. Речі залишали на окремій парті біля входу у клас, аби не виникло бажання списати.

Для національних меншин було створено декілька екземплярів тестів російською мовою. Навчання в школах у цей день було припинено.

„Тестування вступників стимулює їх до досягнення високих результатів. Адже учні не завжди ретельно готуються до випускних екзаменів в школі. Звичайно, дане нововведення потребує серйозного підходу та чималих зусиль“, - сказала мати одинадцятикласниці Ірини Олена Василівна.

„Тести були не особливо важкими, але траплялися і такі запитання, що ми за шкільною програмою не проходили. Під час зовнішнього тестування я помітила порушення. Одна учениця з іншої школи користувалася мобільним телефоном. Як виявилось пізніше, вона та спостерігач були знайомі. Все це бачили двоє інструкторів, але проігнорували“, - розповіла учениця з Летичівського району Мар'яна.

Як зазначила проректор зовнішнього незалежного оцінювання обласного управління освіти та науки Валерія Мельник, в Хмельницькому не було зареєстровано жодних порушень під час незалежного тестування. До речі,учні, які проходили тестування 22 квітня, мали змогу висловити свою особисту думку щодо організації і проведення тестування, заповнивши анкету, що лежала у кожного на столі, із зверненням до випускників Президента України.Bookmark and Share