Резолюція 1-го Українського Соціального Форуму


Дводенна програма включала пленарні засідання, доповіді, дискусії і була поділена, згідно традицій форумів на кілька тематичних секцій:

Зростання ксенофобії і вуличного расизму. Стратегія антифашистської боротьби. Взаємодія з мігрантами

Проблеми розвитку незалежних профспілок в Україні

Гендерна дискримінація: культурні відмінності

Самоорганізація самозанятих

Соціальна культура і контркультура

Ліві і національне питання

Лівий рух в Україні в сучасних світових процесах

Захист навколишнього середовища в Україні і задачі екологічного руху

Проблеми ЖКХ

Проблеми державної наркополітики

Висновуючи його результати, слід вказати, що сьогодні як ніколи, важливо почути голос громадянського суспільства. Так, ми існуємо! І цим Соціальним Форумом прагнули і у підсумку заявили про себе!

Всі, хто зібрався на УСФ, приїхали із різних куточків країни, ми розмовляли з різними мовами, мали різний вік, нас турбували різні питання. Однак, об’єднало нас головне – прагнення змін!

Сьогодні, як ніколи, мешканці України зустрічаються з цілим комплексом соціальних проблем, серед яких варто відзначити утиск прав найнятих робітників, перешкоду діяльності незалежних профспілок, реформу житлово-комунального господарства, що, в підсумку призводить до різкого зростання соціальної нерівності, до незаконної забудови муніципальних територій, руйнування навколишнього середовища і дискримінації по гендерних і етнічних ознаках.

Проведення 1-го Українського Соціального Форуму форматі стало унікальною можливістю поінформувати учасників та закордонних гостей про розвиток соціально-економічної ситуації в Україні; привернути увагу громадськості до активістів профспілкового, студентського, правозахисного, феміністичного рухів, контркультурних формацій, аналітичних центрів, експертів, ЗМІ; провести пленарні та ряд тематичних сесій; обмінятися досвідом у вирішенні нагальних соціальних проблем.

В той час, коли політики розпинаються про „демократію”, по факту вони є першими, хто готовий задушити справжні демократичні ініціативи. Свобода і справедливість не здобувається через вступ до ЄС або НАТО. Ніхто не відстоюватиме права людей, окрім них самих. Людям необхідне усвідомленення того, що покладатись вони можуть лише на власні сили, солідарність і самоорганізацію.

Історія свідчить, що без рішучих колективних дій і створення знизу незалежних від влади і бізнеса громадянських ініціатив і об’єднань неможливо досягнути кращого життя суспільства. Ось чому, головна мета 1-го Українського Соціального форуму полягала у формуванні та зміцнені самоорганізації громадян і різноманітних, соціально спрямованих громадянських об’єднань. І ми певні, що досягли бажаного результату.

Організовуючи соцфорум, ми ставили перед собою цілком конкретні цілі:

1) Обмін досвідом і налагодження зв’язків між соціальними активістами, котрі працюють над схожими проблемами в Україні і за її межами. Нам було, що сказати одне одному, ми маємо досвід, яким варто ділитись задля досяґнення спільної мети.
2) Формування всеукраїнської мережі, котра об’єднає соціальні організації в різних областях на інформаційному рівні. Адже, лише об’єднаними та скоординованими діями ми зможемо чогось досягти.
3) Забезпечення ефективності формування самоорганізації населення та різних громадянських рухів, націлених на створення і розбудову громадянського суспільства. Нам є над чим працювати, до цього підштовхують обставини. Однак вже заразв нас є певні здобутки. Тому, зберігши вже існуючі ініціативи, необхідно зробити упор на посилення соціальної роботи там, де чиниться несправедливість, де назрівають серйозні соціальні конфлікти.
4) Підвищення уваги громадськості до найбільших соціальних проблем мешканців України. Виведення соціального активізму з маргінального інформаційного простору на якісно новий рівень
5) Сприяння формуванню в Україні незалежного Солідарного Міжпрофесійного Робітничого руху, громадська розробка принципів небюрократичних організаційних засад цього руху (розробка профспілкової ідеології). Незалежні профспілки – це та сила, яка здатна зробити чи не найсерйозніши зрушення в соціальный сфері.
6) Популяризація позитивної практики позасистемних організацій та об’єднань громадян, напрямків їх діяльности. Лише ті організації матимуть перспективу
7) Привернення уваги громадськості до необхідності формування пакету нагальних соціальних проблем українського суспільства з пропозиціями їх бездержавного подолання.

Ми віримо, а час докаже – все буде.

Ми повернемо собі майбутнє, в котрому буде місце для всіх, незалежно від мови, релігії, кольору шкіри і соціального статусу.
„Інша Україна можлива!” – головне гасло УСФ-2008. І ми не дозволили собі розкіш у ньому сумніватись.

В підсумку роботи Форуму були прийняті наступні рішення:


Антифа

1) Продовжити моніторинг діяльності ксенофобних рухів з метою подальшої протидії в межах, визначених законодавством України.
2) Консолідувати антифашистський рух, не зважаючі на існуючі в ньому ідеологічні розбіжності.
3) Запобігати аполітизації антифашистського руху, як досить непродуктивного в українських умовах явища.
4) Налагодити дієві контакти з місцевими діаспорами, наслідком чого має стати вироблення спільних позицій і формування обєднаного антифашистського фронту.

Гендерна

Українські умови як ніколи придатні для розвитку емансипаційних практик, тобто тих, котрі покликані обєднати опір дискримінації різних груп пригноблених. В цьому відношенні ми виступаємо за всім зрозумілі і очевидні речі:
1) звільнення жінок від необхідності бути прислугою і обєктом медичного контролю,
2) звільнення чоловіків від обовязку гетеросексуалізувати своє життя и грати за маскулінними правилами,
3) звільнення дітей від статусу «життєвих прикрас», позбавлених свого голоса і своїх прав.
4) Ми виступаємо за концентрацію розкиданих по різним містам ініціативних груп і прагнемо до організації раніше не знайомих між собою геттоїзованих груп в одну стійку мережу.

Профспілкова

1) Сформувати робочу групу, функції котрої полягатимуть у визначенні допустимих меж в роботі профспілок з лівими політичними силами;
2) Сприяти формуванню в Україні незалежного Солідарного Міжпрофесійного Робітничого руху, збудованого на історично притаманних демократичних засадах;
3) Координувати дії між профспілковиками різних галузей, задля захисту обопільних інтересів;
4) Розвивати мережу існуючих незалежних профспілкових організацій, сформовних за межами реліктових пострадянських структур кшталту ФПУ.

Екологія

1) Розвивати практику юридичної підготовки громадських організацій, спрямованих на вирішення екологічних проблем, як регіональних так і всеукраїнських;
2) Взяти до уваги досвід розвиненіших в екологічному відношенні країн, зокрема в питанні освоєння нових технологій і енергозбереження;
3) Засудити практику щодо незаконної забудови зелених зон, зокрема в Києві, де наразі ситуація виглядає найбільш гнітючим чином;
4) Вимагати негайного перегляду Лісового кодексу України, як такого, що не відображає сучасних реалій і сфері природоохорони.

Контркультурна

1) Учасники конференції "Соціальна культура і контркультура" домовились про початок співпраці між існуючими формаціями та можливе започаткування нових культурних проектів.
2) Виступаючі вказали на необхідність глибшого висвітлення соціальної та гендерної проблематики в мистецтві.
3) На загальну думку, попри певну конкуренність мистецького середовища, "конкуренція" між соцально-критичними формаціями в майбутньому має відбуватись в площині "брейнсторму" і "змагання ідей", які не мають нічого спільного з прагненням монополізації мистецького простору.
4) Всі учасники секції стверджували необхідність ціннісної переоцінки сучасного мистецтва і вироблення нових підходів для подолання існуючої кризи в культурі.

Міжнародна

1) Секція постановила висловити повну підтримку діячам Курдського руху в екзилі, куди входить в тому числі інформаційна підтримка в межах Східної Європи;
2) Звернутися до Курдського уряду з вимогою припинити переслідування неугодних урядові діячів незалежно від їх політичної орієнтації;
3) Зокрема, ми вимагаємо лібералізації режиму в розрізі особистих та культурних прав, дозволу на вільне обговореня, зібрання, робочі демонстрації, страйки тощо. тощо.
4) Ми закликаємо Європейських Союз взагалі і спільноту, зокрема засудити депортацію курдських діячів і надати їм посильну допомогу у всіх можливих напрямках.
Bookmark and Share