«Молодіжний Союз» Харкова вважає, що міська Ради чинить геноцид історичної пам’яті України


16 квітня 2008 року Харківською міською радою прийнято рішення відмінити рішення міськради № 371 від 30.09.1992 року, яким було дано дозвіл на встановленні пам’ятного знаку в Молодіжному парку на честь 50-тиріччя УПА.
Пам’ятний знак, що встановлений у Молодіжному парку є єдиною пам’яткою воїнам УПА у Харкові.
Харківський осередок «Молодіжного Союзу Наша Україна» вважає, що таке рішення є цинічною неповагою до історії українського народу і свідченням того, що на Харківщині втілюється антиукраїнська політика.
Молоді «нашоукраїнці» занепокоєні, що напередодні Дня Перемоги керівництво міста приймає рішення про демонтаж пам’ятного знаку замість того, щоб шанувати пам’ять людей, які боролися та віддали своє життя за незалежність України.
«Цей пам’ятний знак занесений до реєстру об’єктів «ВАРТИ пам’яті» міста Харкова, тому його захист є не тільки нашою позицією щодо історії УПА, але й нашим обов’язком перед тими, хто поклав своє життя за Україну та тими, хто бажає знати історію свого народу» - зазначив заступник Голови «Молодіжного Союзу Наша Україна» Ярослав Маркевич.
«Сьогодні, коли державна політика спрямована на відновлення історичної справедливості, на відкриття архівних данних та донесення до людей правди щодо подій про воїнів УПА, про Голодомор 1932-33 років як акту геноциду українського народу, харківська міська рада дозволяє собі приймати ганебні рішення спрямовані на геноцид української історії», - додав він.
Bookmark and Share