96 років Пластової Організації


Історія Пласту, зрештою, як і історія України, - складна, трагічна, але й героїчна водночас. Пройшовши етапи заборони, фізичного знищення членів Організації, наклепи, провокації сьогодні є найбільшою в Україні дитячою виховною організацією. Попри те, що Пласт був дотепер малочисельним, у минулому він виконував свою роль, виховуючи провідних людей, справжніх патріотів, які навіть жертвували своїм життям за незалежність України.
Пл.сен. Богдан Гаврилишин, ЛЧ: «Сьогодні виникла ще одна роль Пласту як «суспільної профілактики» для молоді, неохопленої Пластом. Після розпаду СССР та відкриття країни для Заходу в Україні почалась сильна матеріялізація цінностей та гедонізація життя. Багато молоді, знаходячись в ідеологічному, духовному і морально-етичному вакуумі, заповнює його тютюном, алкоголем, наркотиками і, як наслідок, опиняється у суспільному смітнику. Спроби їх лікувати і реабілітувати, нечасто вдалі, вимагають багато зусиль і коштів від суспільства. У цій ситуації кожен пластун своїм прикладом здорового стилю життя навіть підсвідомо впливає на декілька однолітків, відхиляючи їх від поганого впливу вулиці, хуліганства. Це є якраз безкоштовна «суспільна профілактика».
Ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ: «Пласт на Закарпатті відновився у 1993 році. Першим осередком стало місто Ужгород, відтак 1996 року – Рахів. Важливим є те, що у 1996 році Перше українське джемборі (пластова чи скаутська зустріч) відбулося саме на Закарпатті – поблизу с. Невицьке, в якому брало участь до 1000 пластунів з усієї України, а також представники інших скаутських організацій. Члени Закарпатського Пласту були учасниками Всесвітніх скаутських джемборі в Нідерландах (ст.пл. Василь Карабин, ЦМ), Чилі (ст.пл.скоб. Іван Гоменюк, ЦМ), міжнародних пластових програм обміну виховниками в США (ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ) та Німеччині (ст.пл.вірл Софія Будник), пластового табору в Німеччині (пл.уч. Оксана Ажнюк та Аня Вернидуб).
Проте, акцент пластової праці завжди залишається на виховному процесі. Щороку Пласт на Закарпатті проводить двотижневий літній табір, у травні – Свято Весни, а також безліч мандрівок Українськими Карпатами. Уся пластова програма діє протягом цілого року – це і святкування українських народних свят (день Святого Миколая, Андріївські вечорниці, Різдво), і українських державних свят (день Незалежності тощо)».
12 квітня уся пластова громада відзначатиме важливу подію - день складення першої Пластової Присяги. Для кожного з нас це особлива дата - день, коли був заснований Пласт.
Сьогодні Пласт - це потужна виховна організація, яка гартує сильних духом і тілом, енергійних, розумних, ініціативних та небайдужих громадян місцевої та світової спільноти.
Ми маємо славну пластову історію та видатних пластунів, на яких варто рівнятися, є у кого вчитися та з кого брати приклад і серед сучасників.

ст.пл. Андрій Ребрик, ЦМ
Станиця Ужгород
uzh.plast.org.ua

Bookmark and Share