Несподіванки нової Київради


1. НУ-НС и ПР відійдуть на другий план
Рейтинги колишніх мега-сил НУ-НС и Партії Регионів у результаті цих виборів не набагато перевищать прохідний бар'єр і опиняться на другому плані київської політики. На перший план вийдуть типово київські блоки Кличка, Чернівецького а також БЮТ.

2. Комуністи можуть повернутись до Київради
Після декількох невдалих кампаній комуністи знову мають шанс потрапити до Київради. До них вертається частина традиційних виборців КПУ, які голосували на минулих міських виборах за Блок Черновецького та соціалістів. Імовірно, до традиційних виборців КПУ додадуться й ті громадяни, які проголосують за комуністів як за партію, у якої у виборчому списку немає представників будівельних компаній (саме цей факт КПУ використовують як «фішку» власної кампанії).

3. Вирішувати долю Києва будуть невеликі партії й блоки
Партії й блоки, чий рейтинг балансує на межі проходження, будуть вирішувати долю Києва.

Якби вибори до Київради відбулися цієї неділі, більше за всіх голосів би набрав Блок Черновецького - 21,2%, на другому місці опинився б БЮТ - 15,8%, на третьому - Блок Віталія Кличка з результатом 13,7%.

Інші партії й блоки, які мають шанси на проходження, балансують на грані трьох відсотків. Це Партія Регіонів (4,3%), Блок Литвина (4,2%), Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" (3,8%) Блок Олександра Омельченка (3,4%), Блок Миколи Катеринчука (3,3%), Комуністична Партія України (3,3%) і блок "Громадський актив Києва" (2%).
У новій Київраді ми більше не побачимо Соціалістичної партії України, яка, згідно опитуванню, не дотягла навіть до 1%. Проти всіх планують проголосувати 8,8% виборців, а ще не визначилися з вибором 6%. Показово, що тільки 3,9% респондентів сказали, що не підуть на вибори.

Таким чином, якби вибори до Київради пройшли цієї неділі, головні конкуренти діючого мера - Блок Кличка й БЮТ у сумі набрали б 29,5% голосів виборців, що дало б їм можливість зайняти 40,4% місць у Київраді - це приблизно 48 депутатських мандатів. Таким чином, для того, щоб зібрати більшість (61 мандат), головним супротивникам Черновецького знадобиться ще мінімум 13 депутатських мандатів. При тому ще далеко не факт то, що вони зможуть порозумітися. З іншого боку, Блок Черновецького отримає орієнтовно 35 місць у Київраді (29%), що навіть з урахуванням можливості того, що до нього приєднаються депутати Партії Регіонів (5 або 6 місць) так само не дасть йому більшості. Таким чином, реально формат можливої більшості у Київраді буде залежати від позиції невеликих фракцій

Портрет виборців основних політичних сил:

Блок Леоніда Черновецкого - жінки похилого віку
У структурі виборців цієї політичної сили 41,7% чоловіків і 58,3% жінок, більшість цих людей - старшого віку (до 30 років мають тільки 14,3% його виборців), при чому, за оцінкою власного добробуту голоси за Черновецького розділилися приблизно рівномірно (у межах похибки).

Блок Віталія Кличка - молоді забезпечені чоловіки.
43,7% виборців Віталія Кличка - це люди до 30 років. Ще 25,9% мають вік 30-45 років. Більше 63% його виборців - це чоловіки й лише 36% - жінки. Також це люди, що оцінили свій статок як "середній" або "вище за середнє" (57,7%)

Блок Юліи Тимошенко - небагаті жінки
Серед виборців БЮТ більшість становлять жінки (60%). 30% виборців цього блоку мають вік понад 60 років. У інших вікових групах виборці розподілені рівномірно - по 22-23%. За матеріальним становищем 49,7% виборців блоку оцінюють своє положення як "бідне" або "дуже бідне". У той час як "середнім" або "вищим за середній" свій статок уважають тільки 32% її виборців.
Bookmark and Share