17 травня було задокументовано та припинено факти роздавання виборцям продуктових наборів та виплату грошей студентам Національного медуніверситету


Як повідомив на брифінгу в.о. голови СБУ Валентин Наливайченко, Службою безпеки України спільно з МВС та прокуратурою міста Києва створено 48 оперативно-слідчих груп для виявлення і документування спроб та фактів підкупу виборців під час передвиборчої кампанії в Києві, надання їм правової оцінки та притягнення правопорушників до кримінальної відповідальності. За його словами, такі групи діятимуть протягом 18-25 травня.

В.Наливайченко поінформував, що за результатами заходів СБУ встановлено, що під час виборчої кампанії в Києві найбільш небезпечним порушенням є системна організація підкупу виборців, шляхом використання т.зв. виборчої технології «Вавілон» (див.схему).

Як зауважив керівник СБУ, очолюване ним відомство перевіряє отриману інформацію щодо причетності до замовлення у російських піар-технологів цієї технології громадянином України В.Медвечуком. На сьогодні вже опитуються особи, які причетні до цієї політтехнології.

В.Наливайченко зауважив, що ця політтехнологія використовується більшістю політичних сил, які беруть участь у київських виборах, за винятком «Нашої України».

Наводячи факти незаконних дій під час агітації, В.Наливайченко поінформував, що завдяки вжитим СБУ заходам, на сьогодні у агітаторів вилучено 500 компакт-дисків агітаційного характеру, які містять наклепницькі матеріали. Вилучені матеріали надіслано до прокуратури міста Києва та Київської міської ТВК.

17 травня було задокументовано та припинено факти роздавання виборцям продуктових наборів та виплату грошей студентам Національного медуніверситету (розповсюджувалося на користь БЮТ), КПІ (розповсюджувалося на користь Блоку Черновецького), Національного авіаційного університету та Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого (розповсюджувалося на користь Блоку Литвина).

Крім того, СБУ направила до прокуратури столиці матеріали про роздачу 18 травня біля станції метро «Політехнічний інститут» продуктових наборів в пакетах з логотипами Блоку Омельченка.

СБУ направила до Київської міської ТВК 12 письмових повідомлень про використання друкованих агітаційних матеріалів, виготовлених з порушенням визначених законодавством норм.

СБУ попереджає організаторів корупційних оборудок про кримінальну відповідальність за такі порушення, зокрема, 6 матеріалів з цього приводу вже надіслано до прокуратури для прийняття процесуального рішення відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України.

Водночас, СБУ звертається до громадян із закликом не надавати, незважаючи на будь-які обіцянки, будь-кому свої паспортні документи або ж їх копії. Відмовляючись від надання таких документів, громадяни убезпечать себе від кримінальних дій щодо їхнього приватного майна та місць постійного проживання.

Як зауважив у своєму виступі В.Наливайченко, на даний час в Києві створено спільний штаб, до якого входять працівники СБУ, прокуратури міста, ГУ МВС України в м. Києві, які налагодили взаємодію з членами Київської міської ТВК.

Співробітники СБУ звертаються до громадян в разі виявленні порушень виборчого законодавства інформувати СБУ за телефонами цілодобової гарячої лінії: 226-32-32 та 235-63-67.

Прес-центр СБ УкраїниBookmark and Share