Загальним зборам Студентської ради м.Києва


1. Молодіжне житло. Житло для молоді. Соціальне житло
Соціалістична партія України, виступає з пропозиціями:
- Підтримати програму «Справедливий дім», мета якої вирішення питання житла для працівників бюджетної сфери, передусім молодим спеціалістам;
- Створити при КМДА державну будівельну корпорацію, яка б займалась будівництвом житла виключно для молоді, військових, бюджетників, багатодітних сімей, сиріт, інвалідів;
- Забезпечити підтримку системи кредитування для молоді. Надавати молодим сім‘ям безвідсоткову позику на купівлю квартири за схемою: при народженні першої дитини списується 25%, другої – 50%, третьої – позика покривається коштом бюджету Києва.

2. Студентське житло
Оскільки студентські містечка та гуртожитки – це є невід‘ємна частина вузу, соціалісти пропонують вирішити проблеми проживання студентів наступним чином:
- Виділити необхідну кількість землі на території м.Києва для будівництва студентських хостелів європейського типу вже зараз та закласти 1% землі для резерву на майбутнє.
- Підтримати державну програму «Студентський та учнівський гуртожиток».
- В рамках діяльності корпорації по будівництву житла, яка вже була згадана, створити фонд, основними фундаторами якого будуть вузи Києва, що найбільш потребують студентських гуртожитків. На кошти цього фонду збудувати студентське містечко та розподілити місця для студентів згідно відсоткам вкладу конкретного вузу. В цьому випадку Київська міська влада забезпечить виділення землі, за бюджетні кошти розробить планово-проектну документацію, здійснюватиме контроль над будівництвом. Фракція соціалістів лобіюватиме дозволи та інші необхідні гарантії.
- Для існуючих гуртожитків соціалісти пропонують створити тимчасову депутатську комісію, яка перевірить стан комунікацій та комунальне господарство студентських містечок та гуртожитків.

3. Студентські ЗМІ. Молодіжні ЗМІ
З досвіду: муніципальні газети, журнали, телебачення в достатній мірі висвітлюють молодіжні та, зокрема, студентські проблеми. Питання в тому, що самі студентські та молодіжні організації по різним причинам не мають прямого діалогу з журналістами та медіа. Дійсно, не існує насправді молодіжного ЗМІ. Кандидати в депутати Київради від Соціалістичної партії України вважають, що дійсно цікавими, актуальними, а головне – незалежними молодіжним ЗМІ можуть бути лише недержавні чи комерційні медіа структури. Крім того, вважаємо за потрібне створити молодіжні передачі на ТРК «Київ» та радіо «Київ-FM».
Муніципальна влада та депутатський корпус не мають права втручатися у внутрішню політику вузу, тому соціалісти для розвитку незалежних студентських ЗМІ, як єдиний важіль впливу на адміністрацію вузу, пропонує шляхом прийняття участі у конкурсі проектів управління молоді КМДА студентським та молодіжним організаціям подати проект ресурсного центру для незалежних студентських ЗМІ. Передбачити можливість користування цим центром інформаційними департаментами, PR службами, прес-центрами студентських та молодіжних організацій, органами студентського самоврядування. Представники Соціалістичної партії у Київраді такий проект підтримають та будуть лобіюють його фінансування.

4. Транспорт
Ціни на проїзд у маршрутному таксі обґрунтовано підвищились. Але ціна на комунальний транспорт залишились незмінними і залишаються найнижчими на теренах СНД. Зараз студенти, які навчаються у м.Києві, користуються пільгами при проїзді саме комунальним транспортом. Соціалісти пропонують передбачати у бюджеті міста безкоштовний проїзд для студентів на період навчання. Також, з року в рік, покращується матеріальний стан АТП, тролейбусних та трамвайних депо, метрополітену. Фракція соціалістів в Київраді і надалі сприятиме вирішенню питань заторів у місті. Буде пропонуватися європейська модель комунального транспорту, яка не передбачає маршрутних таксі малого класу, а повноцінні автобуси, які рухаються за графіком та мають на дорозі свою виділену полосу. Крім того вважаємо за потрібне прискорити будівництво лінії метро до Теремків.

5. Молодіжна політика
Стосовно створення дорадчо-консультативного органу при КМДА чи Київраді, Соціалістична партія вважає, що, по-перше, згідно чинному законодавству, неможливо організацію с таким статусом наділити реальними правами та можливостями впливу на вирішення питань, тобто вона нічим не буде відрізнятися від звичайної молодіжної НУО, по-друге, Київський міський голова має у штаті радника з молодіжних питань та працює управління з питань сім’ї, молоді та спорту, по-третє, на сьогоднішній день, жодна зі студентських організацій, як міського рівня, так і загальнонаціонального не представляє всіх студентів. Тому у молодіжній політиці ми пропонуємо та будемо відстоювати наступне:
- Микола Данілін, кандидат на посаду голови КМДА від СПУ, пропонує запровадити європейську модель муніципального менеджменту, яка передбачає співпрацю трьох сторін: влади, бізнесу та третього сектору – громадських організацій.
- Проводити конкурс серед талановитої молоді на заміщення вакантних посад помічників-консультантів депутатів від фракції соціалістів.
- Збільшувати кількість коштів на конкурс проектів управління сім’ї, молоді та спорту КМДА та дозволити органам студентського самоврядування брати участь у ньому.
- Започаткувати регулярні зустрічі депутатського корпусу та міського голови із представниками студентських та молодіжних організацій міста.
- У разі виникнення організації, яка буде репрезентувати всіх студентів міста, Соціалісти підтримають надання статусу дорадчо-консультативного органу при КМДА чи Київраді, але закріпити за цим статусом конкретні права та обов‘язки.

6. Студентське самоврядування
Нажаль, Київський міський комітет СПУ не отримав додатка до листа «проект програми підтримки студентства та студентського самоврядування «Регіональна комплексна програма «Розвиток студентського самоврядування» на 2008-2011 роки», але ми вважаємо, що більшість ідей та пропозицій будуть підтримані та студенти стануть більш соціально захищені.
Поряд з цим, київські соціалісти підтримуватимуть студентське самоврядування та розвиток профспілок, оскільки профспілки на сьогоднішній день мають реальні права впливу, але з тих чи інших причин інколи неефективно працюють.
Соціалістична партія вважає, що студентське самоврядування повинно розвиватися та функціювати, а саме: захищати права студентів, виконувати представницькі функції, сприяти покращенню умов побуту та на професійному рівні впливати на покращення якості освіти та розвиток науки, перш за все на рівні факультету, вузу, групи. Об‘єднання ОСС та ОСС великих університетів виконує виключно представницькі функції. Соціалістична партія України, Міністр освіти та науки 2005-2007рр. Станіслав Ніколаєнко пропонують внести зміни до Закону України «Про вищу освіту» та ряд інших нормативних актів, які передбачають демократизацію вузів, тим самим підвищувати роль студентського самоврядування в управлінні вузом, покращенню якості освіти та ефективного впровадження Болонської системи.

Соціалістична партія України вважає, що Студентська рада Києва підіймає дуже важливі та наболілі питання студентства, але ж студент – це перш за все молода людина, яка навчається і ми питанню якості та доступності освіти ставимо статус найприорітетнішого та пропонуємо студентським організаціям, зокрема СРК, активізувати увагу саме на цьому. СПУ на муніципальному рівні пропонує внести до конкурсних програм управління молоді при КМДА також освітньо-науковий напрямок. Це дасть молодіжним та студентським організаціям перш за все висвітлити проблеми освіти і науки, підняти статус молодого вченого, а надалі професійно розробляти програми і проекти які б передбачали європейський розвиток освіти та науки. Фракція соціалістів, шляхом внесення поправок до бюджету міста збільшить кількість та розмір стипендій для обдарованих студентів. Запровадить конкурс грантів для талановитої молоді та наукових досліджень. Мотивувати молодих вчених, шляхом замовлення наукових розробок і досліджень за кошти муніципалітету. СПУ, шляхом подання поправок та пропозицій до податкового законодавства, лобіюватиме звільнення від податкового навантаження працюючих студентів та студентів, які займаються підприємницькою діяльністю в місті Києві.
Після закінчення вузу найактуальніші питання для вчорашнього студента – де працювати та де жити. Стосовно житла ми висловили свої пропозиції вище.
Працевлаштування. СПУ вважає за необхідне на рівні міста Києва всіляко підтримувати біржу праці, Київський молодіжний центр праці, Молодіжний бізнес-інкубатор та проводити щорічний аукціон праці. Найталановитішим – пропонувати державні посади, забезпечуючи гідний рівень заробітної платі та місця проживання. СПУ виступало і надалі буде підтримувати підприємства соціального бізнесу. Студентству соціалісти запропонують продовжити традицію студентських трудових загонів, особливо в контексті підготовки міста до ЄВРО-2012.
Також, неможна не приділяти увагу питанню здоров‘я київської молоді, культурного та патріотичного виховання. СПУ готує проект землевідводу для будівництва не тільки футбольних та спортивних майданчиків, а й враховуючи сучасні тенденції, тенісних кортів, скейт-парку, роледрому, майданчику для екстрим-велосипедистів, басейнів. Власне здоров‘я молодь повинна покращувати безкоштовно і обов‘язково.
Культура. Сьогодення – це ера бізнесу. Культуру продюсери перетворили у справу заробітку. Але ж культура – це моральні і духовні цінності. Культура – це прояв таланту. Тому СПУ при ухваленні бюджету на наступні роки, обов‘язково враховуватиме питання оновлення існуючої матеріальної бази закладів культури та закладе кошти на будівництво сучасного культурного центру (як приклад – концертний зал Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого у Харкові) де молодь зможе професійно та безкоштовно розвивати свій талант.
Патріотизм. Це виключно складова інформаційного простору. Соціалістична партія розробила та буде впроваджувати механізм витіснення пропаганди шкідливих звичок, насильства та інших негативних явищ та замінити їх на культурно-просвітницько-патріотичні складові інформаційного поля.


З повагою,
М.О.Данілін
кандидат на посаду
Київського міського голови
В.В.Шемаєв
кандидат в депутати Київради,
голова ДСС «Студентська платформа»


Bookmark and Share