ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАКЛИКАЮТЬ КИЯН НЕ ПРОДАВАТИ СВОЇ ГОЛОСИ


Масштаби запланованих фальсифікацій ілюструють й дані студентського анкетування, яке було організовано рядом молодіжних та студентських організації, які виступили на підтримку Блоку Віталія Кличка. Згідно даних попередньо отриманих внаслідок обробки та аналізу анкет – понад 5 тисяч київських студентів заявляють про те, що їм відомо про спроби купівлі голосів у день голосування.

«Анкетування явно ілюструє масштаби запланованих фальсифікацій. Проте заспокоює той факт, що більшості респондентів відомо, що чинне законодавство України передбачає кримінальну відповідальність, зокрема позбавлення волі, за підкуп виборців та порушення виборчих прав громадян. Крім того молодь усвідомлює що люди, які незаконним шляхом прийшли до влади, й надалі порушуватимуть закон і не будуть працювати на благо суспільства», - зауважують організатори анкетування.

Представники студентських організацій в свою чергу повідомляють про те, що за останню добу багато хто із студентів «мав нагоду» поспілкуватися із співробітниками служби безпеки України. «Підозрюваних осіб викликають на допити, вилучаються списки із сотнями контактів молодих людей, котрі вирішили продати свої голоси певним політичним силам» - зауважують студенти-очевидці подій.

«Ми закликаємо Прокуратуру та СБУ перевірити кожен підозрілий факт й попередити заплановані фальсифікації волевиявлення. Також ми просимо громадян не вдаватися до торгівлі своїм виборчим правом, проявити свою громадянську позицію й уникнути ризику потрапити за грати. Відповідно до Кримінального кодексу України за підкуп виборця, фальсифікацію виборчих документів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 6 років», - підсумував Іван Крулько.

Bookmark and Share