У Кривбасі — ВІЛ-епідемія


Головне гасло акції — «Ми можемо більше!» — учасники мітингу-реквієму адресували владі. Мовляв, на боротьбу зі смертоносним вірусом в Україні виділяється 2,33 гривні на людину. Цієї суми замало навіть для щоденного харчування, а говорити про ліки, особливо для ВІЛ-інфікованих людей, — і поготів. Тож під голосні заклики «Ми можемо більше!» учасники акції (а це представники різних навчальних закладів міста, громадських організацій і волонтери) намагалися привернути увагу влади та суспільства до проблем людей, які живуть із ВІЛ.

Йшлося про те, що сьогодні Україна посідає одне з перших місць у світі за швидкістю поширення вірусу ВІЛ. Більшість ВІЛ-інфікованих — це молоді люди віком від 15 до 29 років. І Кривий Ріг поруч із іншими українськими містами виглядає катастрофічно. У місті проблема поширення ВІЛ-інфекції носить характер епідемії!

Наразі у Кривому Розі зареєстровано понад 11 тисяч ВІЛ-інфікованих людей. При цьому, як заявив головний лікар криворізького Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Іван САМКО, не забезпечено обстеження навіть 5% населення, яке належить до групи ризику. Разом із тим, темпи поширення захворювання збільшуються: інтенсивний показник ураження населення у поточному році становить 1500 випадків на 100 тисяч населення проти торішніх 1300 випадків. Щоб зарадити цьому, треба забезпечити якісне обстеження якнайбільшої кількості городян. Проте бюджетних грошей вистачає тільки на роботу з вагітними жінками. Інші охочі з’ясувати свій ВІЛ-статус часто отримують відмову через відсутність грошей на закупівлю тест-систем. Ще складнішою є ситуація з хворими на СНІД. Як і обстеження, їхнє лікування фінансується з бюджету, і замість 300 осіб, які потребують антиретровірусної терапії, її приймають тільки 134 дорослих та 60 дітей.

Тетяна ТАБАЦЬКА, "Вестник Кривбасса".

Bookmark and Share