«Затверджено перелік професій для надання дотацій випускникам ВНЗ»


У Державному бюджеті на 2008 рік передбачено 32 млн гривень для надання дотацій роботодавцям, які забезпечать першим робочим місцем випускників вищих та професійно-технічних закладів.

У Державному бюджеті на 2008 рік передбачено 32 млн гривень для надання дотацій роботодавцям, які забезпечать першим робочим місцем випускників вищих та професійно-технічних закладів.

Перелік професій та спеціальностей, за якими надаватиметься така дотація, затверджений постановою Уряду від 19 березня 2008 р. №223.

Прийняте рішення дає змогу не лише суттєво прискорити та покращити працевлаштування випускників, а й задіяти механізм стимулювання розвитку пріоритетних галузей економіки, що відчувають брак робочої сили. Зокрема враховано, що протягом останніх років помітний дефіцит робітничих кадрів є у будівельній та металообробній промисловості. Тому нині держава надаватиме дотації для першого працевлаштування за професією малярів, мулярів, токарів, електрогазозварників, фрезерувальників, слюсарів-ремонтників, трактористів-машиністів аграрного виробництва. Сюди ж віднесено інженерів за спеціальностями металорізальні верстати та системи, інструментальне виробництво, обробка металів за спецтехнологіями.

Дотація надається роботодавцю щомісячно в разі прийняття на перше робоче місце за направленням державної служби зайнятості випускників названих професій (спеціальностей) строком на два роки.

Розмір дотації дорівнює фактичним витратам на основну та додаткову заробітну плату прийнятої молоді (але не вище середньої заробітної плати за всіма видами економічної діяльності, що склалася у відповідному регіоні за минулий місяць) та сум сплачених внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Затвердження переліку професій та спеціальностей, щодо яких надається дотація роботодавцю, стимулюватиме у молоді бажання опановувати професії та спеціальності, у яких є потреба на ринку праці.

Очікується, що поточного року дипломи та свідоцтва кваліфікованих робітників отримають понад 287 тис. вихованців державної системи професійно-технічного навчання. Вищі навчальні заклади різних освітньо-кваліфікаційних рівнів державної та комунальної власності випустять понад 600 тис. бакалаврів, спеціалістів і магістрів.

Джерело: Освітній портал

Bookmark and Share