Від парламенту вимагатимуть скасувати політрефому 4180 та «вибори за партійними списками»


16 березня 2005 року о 14.00 Всеукраїнське молодіжне об’єднання «Молодь – надія України» та ГК «Громадський спротив» ( http://www.sprotiv.kiev.ua/ ) проводять пікетування Верхової Ради (вул. Грушевського) з вимогами скасування не легітимно прийнятих змін до Конституції (політреформа «Кучми – Медведчука» №4180) та скасування законів про вибори народних депутатів та депутатів місцевих рад за партійними списками.

На думку організаторів акції, процедура ухвалення 8 грудня минулого року Верховною Радою України Закону „Про внесення змін до Конституції України” поставила під загрозу національну безпеку України, стабільність державної влади та її легітимність. Про антидемократичність деяких змін до Конституції у версії Закону №2222-IV прямо зазначали представники ЕС, зокрема Венеціанська комісія. Верховна Рада України, ухвалюючи цей Закон порушила вимоги статті 159 Конституції України, оскільки не отримала висновку Конституційного Суду України щодо відповідності законопроекту № 4180 із новими внесеними до нього поправками вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Закон України „Про внесення змін до Конституції України” повертає прокуратурі функцію загального нагляду, що прямо суперечить Європейській Конвенції з прав людини та рішенням Європейського Суду з прав людини. Зміни до Конституції щодо формування і функціонування органів виконавчої влади, імперативний мандат для народних депутатів фактично відновлюють механізми командно – адміністративної системи керування часів СРСР. Лідер ВМО «Молодь – надія України» Вадим Гладчук звертає увагу громадськості на небажання виконувати свої обіцянки Юлією Тимошенко щодо оскарження політреформи 4180 до Конституційного Суду. Загалом, на думку Гладчука, «вийти з ганебної ситуації з політреформою 4180, що виникла через „пакетне рішення”, яке було нав’язане як умова виходу з політичної кризи, можна двома шляхами. Або Президент України Віктор Ющенко має використати свої повноваження і звернутися до Конституційного Суду про визнання Закону неконституційним, або ж скасувати Закон має парламент».

До участі у мітингу з вимогами скасування політрефоми 4180 та виборів за партійними списками запрошуються усі небайдужі!

Bookmark and Share