У ЛУГАНСЬКУ СТВОРЕНО ГРОМАДСЬКУ ПАЛАТУ, ЯКА НЕ ВРАХОВУЄ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДИ. НА ЗНАК ПРОТЕСТУ ГРОМАДСЬКІ АКТИВІСТИ ЗВЕРНУТЬСЯ ДО США ТА ЄВРОСОЮЗУ ІЗ ПРОХАННЯМ ТИМЧАСОВО ПРИПИНИТИ КРЕДИТУВАННЯ МІСТА І НАДАННЯ ІНШОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ. ТАКОЖ ПЛАНУЄТЬСЯ СТВОР


У вівторок, 27 травня, сесія Луганської міської ради прийняла рішення про створення Громадської Палати при Луганській міській раді. Проект Положення «Про громадську Палата», який був прийнятий за основу 31 березня 2008 року на попередній сесії міської ради, розроблявся понад рік групою громадських активістів та працівників міськради. Не зважаючи на виступи громадських активістів, які звучали на сесії, депутати прийняли інше Положення, яке перекреслює демократичні норми, закладені в проекті положення та перетворює Громадську Палату на збори випадково відібраних осіб.
Основне депутатське нововведення – це новий механізм формування основного складу Палати. Депутати обмежили її склад 35 особами («половина від кількості депутатів») та вирішили формувати його шляхом ВИПАДКОВОГО ЖЕРЕБКУВАННЯ серед бажаючих бути її членом. У такий спосіб Громадська Палата стане органом випадково відібраних осіб, які називатимуть себе «представниками» Луганської громади.
«Запропонований механізм може видатися смішним, адже як можна формувати склад основного дорадчо-консультативного органу при міській раді шляхом випадкового вибору. Насправді це нововведення має за мету дискредитувати ідею Громадської Палати, перетворити її в бутафорію, у нерезультативну та нерепрезентативну структуру», - заявив, виступаючи на сесії міської ради, координатор ініціативної групи зі створення Громадської Палати Володимир Щербаченко.
Крім того, депутати встановили дискримінаційні квоти на членство в Палаті для окремих соціальних груп. До Палати входитиме 5 наукових співробітників, 12 представників органів самоорганізації населення (ОСН), 3 особи від організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), 5 бізнесменів і лише 8 представників партій та громадських організацій та 2 журналіста.
«Міська рада сформувала зручну і повністю підконтрольну собі структуру. Прийняте рішення – це плювок у бік громадських організацій, які виступили ініціаторами створення Палати і яким залишили в Палаті разом із партіями та профспілками жалюгідних вісім місць», - коментує рішення Ради Володимир Щербаченко. «Ми не маємо наміру миритися з рішенням міської ради, що суперечать інтересам громади. У наших планах – створення альтернативної громадської палати і звернення до США та Євросоюзу із проханням припинити кредитування міста та надання іншої технічної допомоги органам місцевого самоврядування. Ми не можемо дозволити міській раді позичати гроші та витрачати їх на власний розсуд (можливо, із використанням корупційних схем), до тих пір, поки в місті не буде врегульоване питання щодо запровадження результативних механізмів консультування із місцевою громадськістю», - резюмував Володимир Щербаченко.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив.
Адреса: 30-ий квартал, 2/14, м. Луганськ.
Телефон/факс: 8 0642 49 13 74.
Мобільний телефон: 8 067 640 94 40.
Електронна пошта: zahyst@gmail.com .
Веб-сайт: totalaction.org.ua .

Bookmark and Share