СВЯТО ГЕРОЇВ У ПОЛТАВІ


Свято Героїв спирається на реальні історичні події і вже має поважний вік, адже відзначається з 1941 року. Для полтавців воно має неабияку вагу і є черговою нагодою пишатися своїм краєм, бо з трьох видатних постатей національно-визвольного руху ХХ сторіччя, котрі спричинилися до встановлення 23-го травня Свята Героїв, двоє є полтавцями. Саме полтавська земля дала Україні таких видатних провідників, як Голова Директорії УНР Симон Петлюра та головний ідеолог державної самостійності України Микола Міхновський (народився в с. Туровці Прилуцького повіту тодішньої Полтавської губернії). Вони та засновник і провідник Організації Українських Націоналістів Євген Коновалець є зразком жертовного служіння українському народові. Торуючи шлях до свободи, вони так і залишились на цьому шляху, убиті, але не переможені: 3 травня 1924 року – Микола Міхновський, 25 травня 1926 року – Симон Петлюра, 23 травня 1938 року – Євген Коновалець. Завдяки їх наполеглевій та звитяжній праці, ми маємо Самостійну Соборну Українську Державу, однак розбудовувати, зміцнювати, наповнювати її українським змістом – це вже завдання для нас, поколінню, що прийшло на зміну видатним борцям.
Полтаву нерідко називають то духовною столицею України, то українською столицею, але на жаль, це не сповна відповідає дійсності. Діючі очільники міста у питаннях духовного відродження нації та гідного пошанування видатних діячів української державності не є взірцем для наслідування. Не зважаючи на Указ Президента України Віктора Ющенка про вшанування діячів УНР, наполегливі вимоги полтавської громадськості, Полтава ще й досі залишається без пам’ятника Симонові Петлюрі. Залишається невиконаним рішення профільної депутатської комісії міської ради про встановлення на Соборному Майдані пам’ятника Іванові Мазепі. Згадуючи про події Північної війни 300-річної давнини, керівництво міста жодного разу у своїх заявах не згадало про «військово-політичний виступ Івана Мазепи», про який наголошено у відомому Указі Президента України.
Вшановуючи всіх полеглих за волю України, широка громадськість міста зібралася у Свято-Успенському кафедральному соборі, де полтавське духовенство Української православної церкви Київського патріархату та Української греко-католицької церкви разом відправили панахиду. Після Божої служби відбулася урочиста хода «Від Івана Мазепи до Симона Петлюри» з Соборного Майдану, місця де за рішенням профільної комісії міської ради має бути встановлений пам’ятник Гетьманові України Іванові Мазепі, до будинку №45 по вулиці Жовтневій, де громадськістю було встановлено камінь на місці майбутнього пам’ятника Симонові Петлюрі. Однак полтавський міський голова, майже не приховуючи негативного ставлення до видатних постатей українського визвольного руху, ігнорує вимоги громадськості і саботує прийняття рішення щодо увічнення пам’яті наших видатних земляків. Саме тому молодь під час ходи подарувала полтавському мерові валізу із написом «Полтава – Москва», та книжки: «Я гражданін Советского Союза» та «Песня о Москве», прозоро натякаючи на те, що з його поглядами на історію та переконаннями треба жити зовсім в іншій державі.
Закінчилися урочистості на місці, де за очікуваннями громадськості вже мав стояти пам’ятник Симонові Петлюрі , але на жаль, навіть встановлений пам’ятний знак, за вказівкою мера, таємно вночі був демонтований. На цьому місці були покладені квіти та запалені свічки.
Учасники акції переконані, що спільними діями таки змусять Полтавську міську владу, репрезентовану БЮТ, поважати думку територіальної громади та історію народу серед якого вони живуть і в Полтаві таки з’являться пам’ятники Іванові Мазепі та Симону Петлюрі.

Слава Україні! Героям Слава!


від організаторів В.Стеблянко м.т.:80675367247


* * *


Довідка:
Полтавський міський громадський комітет з увічнення пам’яті Симона Петлюри було створено в грудні 2007 року. До нього увійшли представники низки громадських та політичних організацій обласного центру
(партії: Українська народна партія, Народний Союз «Наша Україна», Народний Рух України, окремі представники БЮТ.
громадські організації: Українська справа, товариство «Просвіта», Альянс „Майдан”, Молодіжна взаємодія, Молода Просвіта, Національна спілка письменників України, Молодий народний рух, Національний Альянс, Організація українських націоналівстів, Жіноча громада Полтавщини).

Головним завданням комітету є об’єднання зусиль патріотичних організацій та полтавської громади для спорудження пам’ятника Голові Директорії УНР Симону Петлюрі та перейменування однієї з центральних вулиць міста на його честь.

Контакти:
Олексій Логвінов, 8(093)4051646
Віктор Стеблянко, 8(067)5367247
Полтавський міський громадський комітет
з увічнення пам’яті Симона Петлюри
www.petlura.poltava.ua petlura.poltava@gmail.com
тел.: 8(0532)611409, 8(093)4051646
36039, м. Полтава, вул. Куйбишева 18
Bookmark and Share