Президент Віктор Ющенко провів зустріч з Генеральним прокурором Олександром Медведьком


Олександр Медведько повідомив, що 14 травня прокуратурою Донецької області було порушено кримінальну справу за фактом смерті школяра. 23 травня було ухвалено рішення про прийняття цієї справи для розслідування Генеральною прокуратурою. В ході її розслідування 28-29 травня було порушено кримінальну справу стосовно першого заступника міністра охорони здоров'я Миколи Проданчука за перевищення ним службових обов'язків.

«Ми вважаємо, що все-таки пан Проданчук порушив чинне законодавство, коли при відсутності в Україні епідеміологічної захворюваності на кір і без проведення державної реєстрації та необхідних досліджень 3 квітня видав одноразовий дозвіл на ввіз на митну територію України вакцини проти кору і краснухи індійського виробництва в кількості 9 мільйонів доз», - сказав Генеральний прокурор.

Олександр Медведько повідомив, що ці справи об'єднані в одне провадження. По ньому призначено 91 судово-медичну експертизу, проведено допити міністра охорони здоров'я та інших посадових осіб, а також свідків і потерпілих, в тому числі батьків загиблого школяра, які визнані потерпілою стороною.

Генеральний прокурор підкреслив, що судова комплексна медична експертиза, призначена по цій справі, має встановити наявність зв'язку між проведеною вакцинацією та фактом смерті Тищенка Антона. Олександр Медведько наголосив на тому, що без висновків такої експертизи зарано говорити про наявність чи відсутність вказаного причинно-наслідкового зв'язку.

«Ми будемо вживати всіх заходів, щоб завершити розслідування цієї кримінальної справи у найкоротші терміни», - запевнив Генпрокурор.

Окремим питанням доповіді Генерального прокурора став хід розслідування справи щодо отруєння Віктора Ющенка.

У своїй доповіді Олександр Медведько прокоментував заяви депутата Верховної Ради Давида Жванії стосовно цієї справи.

«Заяви про те, що не було отруєння, просто безглузді. Вони спростовані органами слідства. В ході слідства доведено, що мав місце факт отруєння. Про це у нас є всі висновки і експертизи», - заявив Генпрокурор, схарактеризувавши такі заяви як «акт відчаю».

Він також нагадав, що Д. Жванія проходить як свідок у цій справі. Він підкреслив, що Д. Жванія проігнорував 4 повістки слідчих Генпрокуратури, прикриваючись депутатською недоторканістю.

«Фактично ми його не змогли жодного разу в повному обсязі допитати», - сказав Генпрокурор. Він запевнив у тому, що з боку Генеральної прокуратури буде дана відповідна оцінка таким діям, зокрема, вивчається законодавча можливість застосувати до депутата примусовий привід.

Під час зустрічі Олександр Медведько отримав доручення Президента вжити заходи прокурорського реагування стосовно окремих посадових осіб органів державної влади, які недбало та безвідповідально ставляться до своїх службових обов'язків, оскільки не запобігають нелегальній роботі аптечних закладів, які працюють без відповідних ліцензій та дозволів.

Таке доручення дано на підставі звернення до Глави держави низки громадських організацій у зв'язку із неконтрольованою реалізацією фармацевтичними закладами сильнодіючих лікарських препаратів, зокрема, трамадолу, трамалгіну, актифету тощо. Заявники наголошують на тому, що незаконний ринок чимдалі більше насичується різноманітними новими комбінованими лікарськими засобами, які містять ефедрин або його похідні. Завдяки доступності ці препарати розповсюджуються переважно серед підлітків, а їх вживання призводить до тяжких наслідків, каліцтва або смерті молодих людей.

На цю проблему Глава держави звертає увагу й Кабінету міністрів, якому направив листа із проханням вжити відповідних заходів реагування і повідомити про них Президентові та заявникам.

ДОВІДКА

19 травня 2008 року Президент України доручив під час робочої зустрічі з Генеральним прокурором України провести перевірку повідомлення засобів масової інформації про смерть 17-річного підлітка в Донецькій області (м. Краматорськ), яку пов'язують з введенням вакцини та неналежним рівнем надання невідкладної медичної допомоги.

Прес-служба Президента України Віктора Ющенка

Bookmark and Share