Липовецький: „УМФ та ЄМФ вироблять свій алгоритм співпраці”


Ваша оцінка вступу УМФ до ЄМФ. Якими позитивами це позначиться на українській молоді?

Очевидно, що ми позитивно сприймаємо інтеграцію українських молодіжних структур в європейські організації. Втім, важливо, щоб це не обмежувалося деклараціями та заявами, а передбачало конкретну співпрацю. Будемо надіятися, що УМФ та ЄМФ вироблять свій алгоритм співпраці, що принесе користь й українській молоді.

Коли будуть помітні реальні кроки молодіжного середовища в зв'язку з інтеграцією?

Власне, на це питання важко знайти конкретну відповідь, - на жаль, ми не маємо відомих програмних документів, які б крок за кроком передбачали конкретні заходи щодо співпраці наших та європейських організацій. Наразі можна констатувати, що співпраця на різних рівнях відбувається, але вона має доволі хаотичний, я б сказав "принагідний", характер.

Підтримка євроінтеграційного процесу Міністерством, департаментом молодіжної політики (а також підтримка української молоді взагалі).

У Міністерстві неодноразово анонсувалась майбутня зустріч Міністрів молоді з Європи, яка має відбутися у Києві в жовтні цього року. Допускаю, що ця подія зможе конкретизувати усі "європейські прагнення", які має наше Міністерство та громадські організації. До сьогоднішнього дня про євроінтеграцію мова велась досить загально. Думаю, що сьогодні цього уже недостатньо. Як і в кожній програмі, ми повинні бачити певні конкретні завдання та заходи щодо їх реалізації.

Ваша організація покладає надії на європейську інтеграцію при розробці та реалізації проектів?

Швидше "ні", аніж "так". Ми займаємося патріотичним вихованням молоді в дусі нашого гасла "Бог і Україна". Очевидно, що ми реалізуємо й інші проекти, зокрема щодо євроінтеграції, але тут нам зручніше, і думаю, що це правильно, працювати безпосередньо із європейськими фондами та громадськими інституціями. Я не вважаю, що Міністерство чи інші державні установи повинні бути посередниками між українськими та європейськими молодіжними організаціями.

Молодь і політика: межі взаємодії...

На жаль, ці межі стираються під час передвиборчих баталій, і політизація молоді відбувається дуже різко й часом штучно. Хоча я б відзначив те, що останніми роками на молодь важче впливати грубими, майже силовими формами, як це було в 90-х, коли, скажімо, вплив ректорів був необмежений у студентському середовищі. Зараз існують інші форми впливу - той же підкуп, але думаю, що й це еволюціонуватиме, і рано чи пізно відбудеться "деполітизація" (в хорошому розумінні цього слова, не аполітичність, очевидно).

Молодіжний рух на сьогодні...

Це великий майданчик для реалізації молоді, де є місце для різноманітних і навіть взаємозаперечних форм вираження: донкіхотства, жертовності, заробітчанства, кар'єризму тощо.

Bookmark and Share