У Рівному новобраний мер набрав 54 відсотки голосів


Цьогорічній захід особливо нічим не відрізнявся від попередніх. Так як і у минулі роки, було три основні етапи: політичний — обрання студентського мера і магістрату, економічний — створення різних фірм, організацій, а також розважальний — відпочинок, обрання “Першої леді” та концерти.
У студреспубліці брали участь майже 200 студентів з Національного університету “Острозька академія”, Рівненського державного гуманітарного університету, Національного університету водного господарства та природокористування, університету “Україна” та Міжнародного економіко-гуманітарного університету.
Одна з організаторок заходу, студентський мер-2006 Марина Хромих розповіла, що парк, який поруч із ПДМ, більше підходить для проведення фестивалю, аніж той, що біля ПКС “Хімік”, де торік проводили фестиваль.
— Тут велика сцена, більше території, хороші умови, — зауважує Марина. — Щоправда, напередодні активісти молодіжної громадської організації “Батьківщина молода” провели генеральне прибирання. Звідси вивезли дві машини сміття.
Загалом же студентська республіка — це гра в реальне життя.
— Вибори мера та магістрату проходять по-справжньому, лише максимально спрощено, — пояснює Марина. — Учасники реєструються, отримують паспорти, з якими і мають прийти на голосування. Цей фестиваль зазвичай відображає реальне життя в Україні.
Найактивніше агітували за свого кандидата Тиберія представники команди “На шару” від МЕГУ. Студентка 4 курсу цього університету Мар’яна Шелько, яка вже не вперше бере участь у студреспубліці, розповідає, що організація фестивалю з кожним роком стає все кращою.
— На цей раз у нас у команді більше учасників, ніж торік, — зауважує Мар’яна. — Ми ретельно підготувались до виборів мера та студентського магістрату. Розробили агітаційні матеріали, сподіваємось перемогти.
Студентка першого курсу Мирослава Руснак зізнається, що такий фестиваль їй до душі:
— У мене безліч емоцій, це справді моє, фестиваль просто чудовий! А такі заходи потрібні, адже вони дають молоді шанс чудово та корисно провести свій вільний час.
Окрім того, студенти мали можливість взяти участь у тренінгу-семінарі щодо написання соціальних проектів.
— Вони писали проекти і захищали, — каже Марина Хромих. — Переконана, що в майбутньому такий досвід їм знадобиться.
Тим часом на сцені вже розпочався конкурс краси “Перша леді”. Участь у ньому взяли восьмеро красунь із вищих навчальних закладів. Перемогу здобула студентка МЕГУ Анна Бікус, яка представлятиме Рівненщину на Всеукраїнській Студентській республіці, яка відбудеться в Криму на День Незалежності України.
У неділю ж студенти вже масово розгорнули агітаційну боротьбу. На крісло студентського мера претендували четверо осіб. Перемогу здобув студент МЕГУ Тиберій Вайнраух, набравши 54,6% голосів.
— Доволі конструктивні дебати відбулись між кандидатами, — зауважила Марина. — А новий студентський мер пообіцяв допомагати рівненській молоді та захищати її інтереси.

Оксана КОНОПАЦЬКАBookmark and Share