Форум закликає боротися проти тютюнопаління


У п’ятницю, 30 травня в Українському домі зібралися відомі люди, журналісти, волонтери, щоб висловити свій відкритий протест проти куріння та визнали куріння загрозливою епідемією нашого суспільства. В знак консолідованого протесту вперше в Україні був підписаний Маніфест українців проти тютюнопаління.

"Куріння – це реальна загроза для нашого суспільства, яка впливає на національну безпеку держави. І основна мета Маніфесту розпочати рішучу, відкриту, публічну боротьбу з цією епідемією, зокрема, серед молоді» - зазначив Ігор Шевченко, який проводив прес-конференцію. Також, п. Шевченко додав, що масова акція проти тютюнопаління має за мету в найближчі декілька років знизити кількість курців, особливо серед молоді та підлітків вдвічі – з 42% курців до 20%. п. Шевченко уточнив, що курець в середньому живе на 15 років менше, ніж людина, яка не палить. Щодня в світі 80 – 100 тисяч людей стають жертвами тютюнозалежності, а в Україні за рік 500 000 підлітків вперше пробують курити.

Під час прес-конференції Маніфест підписали Остап Ступка, Маша Єфросініна, Яна Клочкова, Григорій Чапкіс, Ольга Сумська, Вахтанг Капіані. Окрім того, зірки поділилися власним досвідом та ставленням до куріння.

Остап Ступка, наприклад, розповів, що він в один момент по дорозі до кав’ярні з улюбленою кавою на вул. Пушкінській вирішив не палити, викинув пачку цигарок і від того часу не курить.

Ольга Сумська скаржилася на те що їй доводиться грати ролі курящих та викурювати по 2 пачки цигарок в день, хоча в повсякденному житті вона не курить. На кінець прес-конференції Ольга пообіцяла відмовлятися від ролей, в яких вона змушена буде палити.

Маша Єфросініна розповіла, що палила з 13 років і аж до вагітності. Проте, під час та після вагітності Маша зрозуміла, що без сигарок відчуває в собі значно більше сил і поступово перейшла на абсолютно здоровий спосіб життя.

Яна Клочкова зізналася, що ніколи в житті не курила.

Після прес-конференції відбулося дійство «Повалення стереотипів про куріння» Учасники прес-конференції «повалили» пачки цигарок із надписами «Свіжий кашель», «Блискуче облисіння», «Гламурний інсульт», «Мужня імпотенція», «Шанс на серцевий напад». Це символізувало розбиття несправжніх, нав’язаних образів, які використовують тютюнові компанії для підсадження молоді на цигарки. Після акції волонтери Форуму роздавали листівки, на яких було описано про шкоду паління на Київських вулицях.

Форум молодих лідерів України висловлює щиру подяку всім своїм учасникам, які підтримали акцію та ГО «Фундація регіональних ініціатив», ГО «Поділля», ГО «Не будь байдужим», які також прийшли підтримати акцію.

Так, натхненний прикладами успішних людей, Форум молодих лідерів України закликає приєднатися до руху проти епідемії тютюнопаління в Україні, підписати Маніфест та допомагати нам боротися із цим лихом української нації.

Bookmark and Share