Учасники ФМЛУ дискутували на тему "Як побудувати команду"


• що таке команда?
• чим команда відрізняється від групи?
• які основні почуття керують кожним учасником команди?
• які методи взаємодії є конструктивними і деструктивними тощо.

Ще на початку свого виступу Олена звернула особливу увагу на необхідність усвідомленого ставлення до себе як члена команди. Розглядаючи схематичні зображення людини як системи, кожен намагався за найбільш притаманними йому словами та манерою поведінки визначити провідне почуття, що керує його життям. Проте найголовніше, до чого спонукала Олена, - спробувати досягти метапозиції, подивитись на свої дії ніби з боку. Саме тоді діяльність всієї команди позбавиться команди. Розглядаючи схематичні зображення людини як системи, кожен намагався за найбільш притаманними йому словами та манерою поведінки визначити провідне почуття, що керує його життям. Проте найголовніше, до чого спонукала негативних проявів та зможе підвищити свою результативність.

Марина, у свою чергу, доповнила розповідь Олени прикладами з діяльності заснованої нею громадської організації, яскраво продемонструвала механізми мотивації та стимуляції діяльності членів команди. Захоплення спільною ідеєю, змістовний і пізнавальний відпочинок разом, «позитивний» досвід нововведень у роботі команди – все це невід’ємні складові успішної й результативної роботи у будь-якій команді.

Як і було вирішено на початку дискусії, кожна «доповідь» доповнювалась запитаннями «на розуміння» (тобто такими, на які можна дати ствердну або заперечну відповідь) та власними судженнями. Саме етап запитань і відповідей став найбільш насиченим. палкі дискусії настільки захопили молодих лідерів, що вони активно ділились вже здобутим досвідом та намагались «приміряти» на себе досвід інших і зрозуміти, яких знань чи навичок їм іще бракує. Відкритість і довіра, заохочення і взаємопідтримка кожного учасника дискусії створили неперевершену атмосферу, в якій кожен міг розкрити свої здібності й пізнати краще своїх друзів.

Форум молодих лідерів України висловлює вдячність Олені Тамашовій та Марині Козіній, які активно підтримали ідею проведення такої дискусії для форумчан, та бажає всім майбутнім лідерам бути сміливими в здійсненні своїх мрій, пристрасно і захоплено ставитись до навчання та роботи, зростати професійно і надихати на це інших.


Bookmark and Share