Європейський Соціальний Форум: київська репетиція


Головна мета як Асамблеї, так і Форуму - обмін досвідом. Як стверджують організатори, зустріч має посприяти розповсюдженню інформації про соціальні рухи, профспілкові і суспільні організації, що виступають проти неоліберальної політики, а також їхній координації та розвитку. На ділі ж почалося зі знайомства - у форматі вільного обговорення учасники розповідали про свою діяльність та про проблеми і здобутки соціальних рухів своїх країн. Організатори заходу впевнені, що знайомством не обмежиться, оскільки захід триватиме ще два дні. Тому активні люди планети ще встигнуть знайти спільні поля для співпраці.

Отже, сьогодні у "тематичних" залах Будинку Профспілок активісти українських суспільних організацій (зокрема, "Організації Марксистів", "Думай!" та "Фундації Регіональних Ініціатив") розмовляли або ж мали змогу порозмовляти із закордонними колегами про трудову міграцію, боротьбу з фашизмом і расизмом, становлення і розвиток незалежних профспілок, неоліберальні реформи в сферах будівництва і житлово-комунальних послуг, незаконну забудову суспільного простору та приватизацію гуртожитків з виселенням "на всі чотири сторони" людей, що живуть в них. Організатори Асамблеї стверджують, що ці питання є особливо пекучими для країн Східної Європи, але стосуються і всієї Європи в цілому.

Розмовляли окремо і про молодіжні проблеми. У обговоренні на цю тематику прийняли участь представники таких організацій як "Країна Басків", турецька "Фундація Соціальної Демократії", бельгійська соціалістична профспілка FGTB та українські "Організація Марксистів", "Фундація Регіональних Ініціатив", "Жіноча сила" та "Нові ліві". Головний здобуток молоді - домовленість про cтворення в найближчий час інтернет-платформи для активного обміну досвідом.

Ініціатива проведення Європейської Підготовчої Асамблеї, його організація і залучення у Асамблею українських організацій - справа рук і голів "Федерації Профспілок України", "Організації Марксистів", "Соціального Форуму в Україні" та "Українського Соціального Форуму". Проведення V Європейського Соціального Форуму заплановане на 17-21 вересня цього року в шведському місті Мальмо.

Bookmark and Share