ЗАВЕРШИЛАСЯ РОБОТА ДРУГОЇ СЕСІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ПОЛІТИЧНИХ СТУДІЙ 2008 РОКУ


Сесія була відкрита Директором Української школи політичних студій Ігорем КОГУТОМ 28 травня 2008 року.

Робота розпочалася з виступу Рефата ЧУБАРОВА (народного депутата України V скликання, Заступника голови Меджлісу кримськотатарського меджлісу), присвяченого питанню етнонаціональної політики України крізь призму кримськотатарського питання. Кримська проблематика знайшла своє продовження у виступі Григорія ІОФФЕ (Керівника Постійної мандатної комісії по депутатській етиці, організації роботи Ради і засобах масової інформації ВР АРК) щодо особливостей кримської політичної арени та політичних процесів, що мають місце на території автономії.

29 та 30 травня 2008 року для учасників було проведено два тематичні семінари: "Суспільна угода і конституція" (Михайло МІНАКОВ, Директор з розвитку Фонду Пінчука, д.ф.н., Голова Ради Асоціації випускників Української школи політичних студій) та "Аналіз політики" (Роман КОБЕЦЬ, Аналітичний директор ГО "Ідеальна країна", к.ф.н.).

Семінар "Суспільна угода і конституція" було проведено з використанням методики, створеної Інститутом Аспен. Такого типу семінари спрямовано на підтримку відкритого діалогу про наявні проблеми особистості і суспільства. Вони базуються на відновленні здатності учасників вести змістовний діалог та реактуалізації фундаментальних цінностей. Лише дві інституції в Україні працюють із цією унікальною методикою (дивись також: pinchukfund.org/ru/projects/edu/aspen-ukraine). Під час підготовки до заходу учасники ознайомились із текстами Аристотеля, Т. Гобса, Ж.-Ж. Руссо, Дж. Б’юкенена, Ф. Фукуями та А. Аузана, які і стали основою для подальшої дискусії навколо філософських засад та економічних інтерпретацій проблеми. Прикладна частина семінару була присвячена аналізу текстів ряду конституцій з метою виялення умов реальної чи проектованої суспільної угоди.

Під час семінару "Аналіз політики" учасники ознайомились із особливостями аналізу та циклу політики, працювали в групах над «мапою політики» та стали учасниками рольової гри «Альтернативи політики: розробка, критерії, вибір».

30 травня 2008 року презентацією Надзвичайного та Повноважного посла Японії в Україні Мацуо МАБУЧІ на тему "У чому полягає історична місія України. Відносини Україна-Японія на сучасному етапі" було відкрито наступний тематичний блок, присвячений питанню національної ідеї та перспектив консолідації нації.

31 травня 2008 року Наталія АМЕЛЬЧЕНКО (Завідувач кафедрою політології Національного університету "Києво-Могилянська академія", к.ф.н., доцент) після своєї лекції "Українська ідентичність: виклики глобалізації" провела широкоформатну дискусію, що стосувалася громадянської та етнічної ідентичності, поєднання "етносу" та "демосу" в сучасній Україні, міфологем "відродження", "майдану", "соборності" в українській політиці.

Тематичним продовженням став виступ Володимира ФЕСЕНКА (Голови Правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента") з приводу проблем та перспектив національної консолідації України.

На завершення дня відбувся круглий стіл "Проект Україна": що і як об'єднає націю" (до питання про національну ідею), під час якого учасники представили результати роботи у групах над своїми власними "проектами".

1 червня 2008 року слухачі мали можливість поспілкуватися з приводу розвитку політичних партій та партійних систем в Європі з Андрієм МЕЛЕШЕВИЧЕМ (Декан факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор політичних наук, Сіракузький Університет (США).

Українська школа політичних студій – це спільна Програма Лабораторії законодавчих ініціатив та Ради Європи, орієнтована на формування, освіту та взаємодію нової генерації політиків, державних службовців, лідерів громадянського суспільства, науковців, представників бізнесу, журналістів та юристів, яким під силу сформулювати та реалізувати українську європейську ідею.

Детальніше: веб-сторінка Української школи політичних студій

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном (044) 531 37 68 або електронною поштою: svitlana@laboratory.kiev.ua (контактна особа: Світлана Матвієнко).Bookmark and Share