Як козацька столиця кременчуцьку молодь зустрічала…


Перемогу здобув виборчий блок „молоді Яскраві Sоковиті огірочки”, який отримав подарунок від міського голови Миколи Глухова - поїздку до козацької столиці міста Чигирина. Завдяки банку „Фінанси та Кредит” блок „МЯУ”, який посів почесне друге місце, теж мав змогу відвідати це багате на історичні загадки місто.
7 червня усі учасники Молодіжного Міста вирушили у подорож до славного міста, історичної колиски України - до Чигирина.

Першим пунктом екскурсії була Замкова, або ж Богданова гора, яка знаходиться у центрі міста. На ній розташовані відомі пам’ятки історії архітектури, а саме: величний монумент Богдану Хмельницькому, кам’яний хрест встановлений на честь героїв битв з польськими та турецькими загарбниками; бастіон Петра Дорошенка – частина Чигиринської фортеці 17 ст. Екскурсія була не лише пізнавальною, а й сприяла фізичному зміцненню здоров`я юним політикам. Адже, для того щоб піднятись на Богданову гору потрібно було подолати близько 200 сходинок, адже саме на ній у підніжжя монументального пам’ятника Богдану Хмельницькому відбулося урочисте вручення посвідчень переможцям проекту. А кожен лідери блоків отримали – булаву, як давній символ влади, сили та могутності.

Далі екскурсія продовжилася до Батьківщини Богдана Хмельницького, до Суботова. Де кременчуцьку молодь тепло зустрічали екскурсовод та учні Суботівської школи, які повідали історію свого краю. Найбільше всім сподобалась знаменита Іллічівська церква, не лише за своє історико-архітектурне значення, але й за те, що зображена на п`ятигривневій банкноті.
Наступними пунктами програми стали Холодний Яр та Мотронин монастир, де учасники екскурсії ще більше занурилися у давнє, але славетне минуле України та дізналися ще більше нового та цікавого.

Кінцевим пунктом подорожі Чигиринщиною було відвідання Дуба Максима Залізняка, якому вже більше 1000 років. Подібного дерева ніхто з присутніх не бачив, тому воно справило незабутнє враження. Екскурсовод побажала всій делегації бути ж такими здоровими, сильними та могутніми, як Дуб Залізняка. Закінчилася екскурсія фотографуванням на згадку та обміном враженнями. Подорож мальовничою Чигиринщиною надовго залишиться в пам’яті та в серцях кременчуцької молоді.

Bookmark and Share