Учасники ФМЛУ взяли участь у круглому столі з енергетики


Учасники круглого столу, що проходив одночасно українською, російською та англійською мовами, обговорювали питання забезпечення України нафтою та природним газом, внутрішнім видобутком та інвестиційними можливостями, зв’язками із Росією та Європейським Союзом. Круглий стіл відкрив стипендіат Програми Фулбрайта в Україні Ганс Стегі, який розповів про загальні тенденції розвитку енергетичної сфери України. Його розповідь продовжив Віталій Мартинюк, аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень, який окреслив роль України як посередника у енергетиці між Росією та Європейським Союзом. Місце України у боротьбі за ключову позицію у транзиті енергетичних ресурсів. Наприкінці першої частини круглого столу генеральний директор DaVinci AG Анатолій Баронін яскраво продемонстрував проблеми, виклики й ризики функціонування газотранспортної системи України.

Коротка перерва на каву та чай пройшла у жвавих дискусіях на тему енергетичної політики в Україні. Друга частина круглого столу була присвячена огляду наступних тем:

• інвестиційні ринки, нафтова галузь, погляд з боку бізнесу
• міжнародна проекція інвестування у сферу розробки родовищ вуглеводню
в Україні
• перспективи перегонки нафти для України
• можливості та проблеми виробництва біопалива
• приватизація енергогенеруючих компаній тощо.

Результатом роботи круглого столу став неофіційний звіт, що висвітлює основні проблеми, загрози та пропозиції, висвітлені під час круглого столу. Активність учасників круглого столу – молодої та перспективної молоді – яскраво демонструє, що при всіх викликах і ризиках українська енергетична система має перспективи стабільного функціонування й розвитку за умови продуманого підходу до організації її ефективної роботи. Форум молодих лідерів України висловлює подяку Гансу Стегі за підняття важливої для української громадськості теми для обговорення і бажає всім учасникам круглого столу наснаги та успіхів у реалізації задуманих проектів.


Bookmark and Share